В Сваляві ексгумували тіло майора МДБ причетного до репресій проти греко-католиків та угорців

Сьогодні працівники КП  з питань пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів «Пам’ять» Івано-Франківської облради розпочали пошуково-ексгумаційні роботи на місці совєтського меморіалу вояків-червоноармійців часів Другої світової війни в м. Свалява Закарпатської області з метою їх подальшого перепоховання на місцевому кладовищі.

Меморіал складається з десяти братських могил і кількох одиничних.

Вже при розкритті першої братської могили можна побачити зневажливе ставлення совєтської влади, яка здійснювала поховання, по відношенню до власних же вояків червоної армії.

Адже, тіла були поскладані одне на одне, та ще й головами у різні боки, у так званому «валетоподібному» положенні.

Невже тоді не можна було викопати відповідну яму і якось гідно поховати. При одному із похованих віднайдений медальйончик із зображенням Ісуса Христа. Він був віруючою людиною, і мабуть хотів би бути за християнським звичаєм похованим, що здійсниться завдяки старанням Свалявської міської ради і працівників КП «Пам’ять».

Варто наголосити, що більшість похованих невідомі, бо ж совіти і не старались встановити імена. Однак, на цьому меморіалі є ще інше поховання.

Вже в окремій могилі під своїм іменем похований майор НКДБ Шадрін А.К., який загинув аж в 1951 році!

Майор Шадрін очолював цілий слідчий відділ Головного управління совєтської державної безпеки на Закарпатті, був одним із слідчих Спеціального суду – репресивного органу радянських окупантів, що діяв до 1946 року, який, зокрема, репресував Українську Греко-Католицьку Церкву, і, що варто було б нагадати сьогоднішній владі Угорщини, тисячі угорців, серед яких було багато жінок і дітей.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *