В справі резонансного вбивства вчителя у Великому Березному зникла рушниця

В справі резонансного вбивства вчителя у Великому Березному зникла рушниця
Про це стало відомо під час судового засідання над обвинуваченим – кримінальним “авторитетом” Володимиром Копчею, в Мукачеві вчора, 16 травня.
Під час дослідження речових доказів, виявилось, що рушниця “Сайга-12”, набої і дробь, які є предметом вчинення злочину і зберігались в поліції, зникли.
Як потерпіла із захисником, так і представник Прокуратури Закарпатської області​, що забезпечує державне обвинувачення і посилається на ці докази, були шоковані.
Тепер прокуратура має провести негайну службову перевірку, встановити місце знаходження цих доказів та  винних осіб, відповідальних за зберігання. Адже постає основне питання: це халатність чи умисне знищення доказів? Оскільки, зі слів свідків, це не перші докази, які вже зникли з даної справи.  Як наслідок, якщо докази не знайдуться, вже винним працівникам поліції загрожує ув’язнення.
Громадськість все ж сподівається, що ця перевірка стане для прокуратури принциповою і результат буде вже найближчим часом, докази будуть знайдені, а винні особи будуть суворо покарані. Якщо ж ні, цей резонансний випадок може стати “вироком”  вже для самої прокуратури Закарпатської області.
Наступне засідання в даній резонансній справі із інформацією про долю цих доказів відбудеться в Мукачівському міськрайсуді під головуванням Наталії Морозової 29 травня о 14:00.
Як повідомлялось раніше, йдеться про суд над місцевим кримінальним “авторитетом” Володимиром Копчею, який підозрюється у навмисному вбивстві із хуліганських мотивів наприкінці 2011 року у смт.Великий Березний місцевого вчителя Павла Опаленика – батька маленької дитини й чоловіка вагітної дружини. В.Копча приховувався від слідства 6 років, перебував у міжнародному розшуку і наприкінці 2017 року сам здався поліції.
Обвинувачений Володимир Копча вину не визнає в інкримінованому йому особливо тяжкому злочині, передбаченому пунктом 7 частини 2 статті 115 Кримінального кодексу України, тобто умисне вбивство з хуліганських мотивів, максимальна санкція якого передбачає по-життєве позбавлення волі. Судові засідання проходять без його особистої участі шляхом відеоконференції із СІЗО м.Ужгород, оскільки його “укачує при конвоюванні”.
Більшість свідків підтверджують версію державного обвинувачення щодо вбивства,  однак є і сумнівні покази декількох свідків “захисту” В.Копчі, які “знайшлися” через 5 років та намагаються перекласти вину цього вбивства на іншого місцевого жителя Едуарда Каганця, який нещодавно трагічно загинув на Березнянщині.
Віталій Грегор,
громадський правозахисник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.