В Мукачеві протидіють насильству в сім’ї

В Мукачеві протидіють насильству в сім’ї

гвалтівникСьогодні проблема насильства в сім’ї надзвичайно важлива передусім тому, що сім’я є основою суспільства і повинна перебувати під особливим захистом держави. Люди, які страждають від насильства в сім’ї, нерідко вагаються, чи варто розповідати про це іншим. А якщо розповідати, то кому і чи допоможе це вирішити проблему.

 

 Днями з цього приводу відбулося виїзне засідання мобільної групи оперативного реагування на вирішення проблемних соціальних питань, створеної при координаційній раді на території В. Лучківської сільської  ради.

 

 В зустрічі взяли участь  голова села В.Лучки Іван Андрейко, директор школи Надія Рубіш, лікар Василь Балог, дільничний інспектор міліції Володимир Магоч та представники відділу соціального захисту населення райдержадміністрації.  На порядку денному були питання щодо аналізу скоєних випадків насильства в сім”ях на території  села В. Лучки за 2013 рік та за перший квартал цього року.

 

 – У Мукачівському  міськвідділі міліції  на профілактичному обліку за вчинення насильства в сім’ї перебувають 5 осіб, що проживають у селі  В.Лучки. У багатьох випадках причиною неблагополуччя в сім’ях стає зловживання спиртними напоями,  -каже  дільничний інспектор Володимир Магоч. – До прикладу,  в минулому місяці за допомогою звернулась 54-річна мешканка села В.Лучки, яка повідомила, що її  чоловік постійно вчиняє з нею сварки та висловлюється в її сторону нецензурною лайкою. Жінка, побоюючись за своє життя, пішла геть з дому, направившись до міліції з проханням притягнути її чоловіка до адміністративної відповідальності. Після проведення перевірки за даним фактом дільничним інспектором міліції було проведено профілактичну бесіду з чоловіком та  попереджено останнього про недопущення вчинення насильства в сім’ї, а також стосовно чоловіка складено адміністративний протокол за ч.1 ст. 173² Кодексу України про адміністративні правопорушення. Така сама ситуація стосується й інших  чотирьох сімей цього села.

 

 – В багатьох випадках сімейні стосунки бувають дуже далекими від бажаних. Останнім часом збільшилась кількість отриманих дільничними інспекторами міліції заяв та повідомлень, щодо «непростих ситуацій у сім’ї», та прохання вжити заходів до членів родини, які скоїли насильство, – зазначає  заступник начальника міськвідділу міліції Володимир Кеменяш.- Статистичні дані вказують на те, що майже кожного дня трапляється подібне насильство, і це тільки ті випадки, про які нам відомо. Чимало сімей приховують факт насильства в надії що більше такого не трапиться.

 

 

 

До відома громадян інформуємо, що в обов’язки міліції входить і застосування індивідуальних заходів з попередження насильства в сім’ї. На захисті сім’ї від насильства стоїть Закон України ”Про попередження насильства в сім’ї”. Згідно з юридичним визначенням цього офіційного правового документу, насильство в сім’ї – це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного та економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю. Пам’ятайте, якщо необхідно терміново припинити насильство, ви можете зателефонувати в міліцію на тел.«102».

 

Євгенія Красилинець

Мукачівський МВ УМВС

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *