В Києві відкрили пам’ятник Президентові Карпатської України отцю Августину Волошину (відео)

В Києві відкрили пам’ятник Президентові Карпатської України отцю Августину Волошину (відео)

15 березня 2021 року, у 82-гу річницю проголошення незалежності Карпатської України, у Києві, на Аскольдовій могилі, Блаженніший Святослав освятив пам’ятник о. Августину Волошину, великому сину України, активному громадському і релігійному діячу, священнику Греко-Католицької Церкви, президенту Карпатської України. Участь у заході взяли представники Товариства закарпатців у м. Києві, зокрема президент об’єднання.

У слові з нагоди освячення пам’ятника Отець і Глава УГКЦ наголосив на тому, що постать о. Августина Волошина промовляє до нас сьогодні і говорить правду: правду про Закарпаття, правду про нас з вами, про наші національно-визвольні змагання і разом з тим правду про Українську Греко-Католицьку Церкву.

«Саме він, наш священник, показує, що Церква в найтяжчі моменти історії завжди була для свого народу матір’ю і вчителькою. Наше духовенство вміло брати на себе відповідальність за долю українського народу. Наші священники не просто були хранителями душі народу, але зберігали і розвивали його духовну, культурну, національну спадщину. А на прикладі президента Карпатської України отця Волошина, вміли брати на себе відповідальність і за її державобудівництво», – сказав Блаженніший Святослав.

Отець Августин, зауважив Глава Церкви, хоч усвідомлював усі небезпеки того завдання, яке на нього покладав український люд на Закарпатті, все-таки прийняв цей виклик. Він віддав своє життя за те, щоб народ, який так прагнув жити у своїй державі, на своїй рідній землі, міг здобути державність і її цінувати.

Водночас Блаженніший Святослав висловив занепокоєння тим, що в наш час чимало громадян України в різних її куточках не завжди усвідомлюють цінність держави для того, щоб, як народ, могти повнокровно жити й розвиватися. «Саме про цінність держави для сучасного і майбутнього нашого народу сьогодні з небес до нас промовляє о. Августин Волошин», – зазначив Глава УГКЦ.

Він додав, що ми сьогодні дуже потребуємо таких світлих, криштально-чистих синів і дочок України, які, не вагаючись, візьмуть на себе відповідальність за її долю в найтяжчих хвилинах її історії. Навіть більше, не вагаючись, віддадуть за неї власне життя.

Пам’ятник о. Августину Волошину, як вже було зазначено, споруджено на Аскольдовій могилі в Києві, де, за словами Патріарха Святослава, починає народжуватися пантеон героїв України.

«Ми тут маємо знак, який вшановує героїв славного бою під Крутами. Тут спочивають герої Майдану, герої війни на Донбасі. І від сьогодні тут стоятиме пам’ятник о. Августину Волошину, безперечно, героєві України, героєві змагання українців за своє: за свою культуру, за свою Церкву, за свою державу», – підкреслив Глава УГКЦ.

«Сподіваємося, що всі ті, що відвідуватимуть це місце, цю Аскольдову могилу, згадуватимуть тих славних постатей, якими Господь Бог пише історію України, Української Держави на наших рідних землях», – висловив сподівання Предстоятель і подякував всім причетним до встановлення монумента президенту Карпатської України в столиці України.

Після освячення пам’ятника о. Августину Волошину Блаженніший Святослав відслужив панахиду.

Повідомляє Департамент інформації УГКЦ

Мирослав Дурдинець з цього приводу зазначив:

“З ініціативи Товариства закарпатців у місті Києві та за сприянням меценатів, духовенства, дипломатів, творчих і громадських діячів в столиці України на Аскольдовій Могилі встановлено пам’ятник Президенту Карпатської України, релігійному та громадському діячу Августину Волошину.
Глава Української греко-католицької церкви, Блаженійший Святослав Шевчук разом з Отцями, освятили пам’ятник Августину Волошину та придали сьогоднішній події воістину сакрального змісту на всі часи. Після освячення Блаженійший звернувся до присутніх з глибокою за змістом та душевною пастирською промовою.

Від імені Товариства виступив президент

Василь Лазоришинець. Він зауважив, що відновлення старведливості в оцінці особистостей у історії та об’єктивний погляд на націальну державотворчість ХХ століття – це вагомий крок на шляху до єднання Українського народу та зміцнення державності.
З традиційною мудрістю до присутніх звернувся і найстарший учасник заходу, почесний президент нашого товариства Микола Бідзіля. Його дитячі роки та юність припали на час боротьби за територіальну цілісність, сувернітет Карпатської України та страшний період Другої світової війни.
Символічно, що саме в день проголошення незалежності Карпатської України, видатний політичний та громадський діяч, доктор економічних наук, дослідник історії Закарпаття Станіслав Аржевітін презентував унікальну інітелектуальну працю, що складається з двох томів «Закарпатська Україна: викорінення Карпатської України».
Заслужений артист України Іван Пилипець зворушливо заспівав баладу про Карпатську Україну.
Сьогоднішній захід надважливий в історичному, культурному, державотворчому, науковому та морально-духовному сенсах”.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.