В день строгого посту і скорботи християн ужгородські «Слуги Народу» гучно відзначать «справжній День Ужгорода»

В день строгого посту і скорботи християн ужгородські «Слуги Народу» гучно відзначать «справжній День Ужгорода»

Пише на своїй сторінці у мережі Фейсбук Павло Федака.

В день строгого посту і скорботи християн ужгородські «Слуги Народу» гучно відзначать «справжній День Ужгорода». Лунає диким дисонансом у світлі того, що вчора Президент України Володимир Зеленський нагородив посмертно Владику Мілана Шашіка, єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії орденом «За заслуги», нагороду було передано Владиці Нілу.
У № 4 газети «Уж city», якою переповнені поштові скриньки по всьому Ужгороду і в якій, як і в попередніх числах ведеться агітація за кандидата у мери обласного центру від «Слуги Народу» Віктора Щадея та його команду розміщено звернення кандидата у депутати від Зе-команди підзаголовком «У неділю, 27 вересня, Федір Шандор запрошує ужгородців на справжній День міста».
Нижче повідомляється
27 вересня 2020 року на День Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього – головне храмове свято Ужгорода – запрошуємо вас на справжній День Ужгорода.
При тому не вказується коли був несправжній День міста.
До запрошення додано програму у якій передбачено:
Буде не тільки справжній торт “Ужгород” – там буде справжнє свято.
11.00: битва за Ужгород на річці Уж, середньовічна реконструкція битви ополченців проти італійських лицарів від “Ордену Святого Миколая”.
12.00 – 16.00: Ужгородський скансен, де буде вільна екскурсія, дегустація, кузня, вільна кухня та інше.
21.00: вечірнє фаєр-шоу від “Драгон-флай” на річці Уж.
Такий задум, враховуючи, що нинішні мером Ужгорода та його командою День міста проведено недолуго, можна і привітати, якби ця передвиборча агітація не стосувалася дня 27 вересня. Саме цей день – Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього — позначений у церковному календарі, як День строгого посту і скорботи християн, він стосується у тому числі православних і греко-католиків Ужгорода
Чи до плану гучного святкування справжнього Дня Ужгорода у день строгого посту і скорботи християн додумався сам Федір Шандор або рішення приймалися командою «слуг народу» спільно, наразі невідомо.
Але, так чи інакше, насміхатися над християнськими святинями, топтатися по релігійних почуттях вірників — християн, по історичній пам’яті народу аморально і не дозволено нікому, в тому числі репрезентантам провладних сил, зокрема у християнському Ужгороді.
Крім цього, автору чи авторам так званого запрошення варто б знати, що храмовим святом в Ужгороді, зокрема греко-католиців, упродовж останніх двох століть було і залишається Преображення Господнє (Спас, Спаса), яке припадає на 19 серпня і яке проводилось у Цегольнянський церкві, до якої, крім ужгородців, з різних районів краю прибували сотні і тисячі вірників.
У ній у різний час служили такі визначні постаті нашої історії як Михайло Лучкай, Василь Гаджега, Августин Волошин та ін.
Звертаюся до голови Закарпатської ОДА Олексія Петрова скасувати заходи передбачені його однопартійцями і не принижувати християн греко-католицької та православної конфесій.
Натомість пропоную прийти і помолитися біля хреста на площі імені майора Віталія Постолакі, до речі, цей хрест на місці меморіалу воїнам АТО встановлено з ініціативи покійного Владики Мілана Шашіка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.