В Чопі знайшли знайшли надгробну плиту з поховання місцевого рабина 1939 року

В Чопі знайшли знайшли надгробну плиту з поховання місцевого рабина 1939 року

Історичну роль в розвиток Чопа на початку минулого століття відіграла велика єврейська громада, адже до сьогоднішнього дня в місті можна побачити залишки її життєдіяльності у вигляді труби цегляного заводу. Під час другої світової війни місто зазнало значного руйнування, але ще більше його зруйнувала радянська влада, стираючи історичні моменти людського життя, навіть руйнуючи кладовища.
Лише через десятки років небайдужі до історії свого краю містяни почали відновлення історичних пам’яток Чопа. В кінці минулого місяця в Чопі було відкрито меморіальний знак на місці реформатського кладовища.
Тепер настала черга відновити історичну справедливість щодо колишнього єврейського кладовища. З історчних довідок відомо, що в місті велике єврейське кладовище знаходилося по вул.Темето (колишня вул. Чапаєва). За роки радянської влади воно було повністю зруйновано, а надмогильні плити засипалися, дробилися або опинялися на подвір’ях приватних будинків мешканців Чопа.
Як стверджують очевидці, одна із сімей, що купили приватний будинок по вул.Тисовій під час його ремонту знайшли чотири плити зі старого кладовища. Їх вони передали міському голові, який прагне встановити на місці кладовища ще один пам’ятний знак.
Як свідчить напис, зроблений івритом, це надгробний камінь з місця поховання чопського рабина, який помер у 1939 році.
Отже, майже через 80 років, ця могильна плита повернеться на своє початкове місце та стане одним із елементів відновленого місця поховання великої єврейської громади Чопа, а всім майбутнім нащадкам добрим історичним уроком.

http://

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *