Ужгородці стали на захист книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» (фото)

Ужгородці стали на захист книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» (фото)
Україною шириться рух на підтримку книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса».
Ужгородці також підтримали цю патріотичну ініціативу.
Підтримали Василя Стуса, підтримали Вахтанга Кіпіані, підтримали Україну.
Велика подяка Галині Ігнацевич, Марії Стойці, Едварду Река, Наталії Симканич та іншим патріотам, які організували цю акцію.
Вдячні бібліотеці Карпатського Університету імені Августина Волошина за державницьку позицію, – повідомляє Павло Федака.

/

19 жовтня Дарницький районний суд міста Києва заборонив видавництву Vivat розповсюджувати надрукований тираж книжки «Справа Василя Стуса». Заборона стосується також і автора книги Вахтанга Кіпіані. Відповідно до рішення суду, ні він, ні видавництво не можуть розповсюджувати і надалі тиражувати книгу, допоки в її тексті не буде усунуто «порушення особистого немайнового права [Віктора] Медведчука».

Рішення набере законної сили після закінчення строку на подання апеляційної справи – 30 днів з моменту оголошення вироку.

Так суд вирішив визнати «недостовірною і такою, що порушує особисті немайнові права Віктора Медведчука на повагу до честі й гідності, недоторканності й ділової репутації» інформацію, поширену в кількох розділах книжки «Справа Василя Стуса».

Згідно із рішенням суду, аби далі друкувати і поширювати книгу, Кіпіані, видавництво має видалити з її тексту такі фрази:

  • «є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук»
  • «Медведчук на суді визнав, що всі «злочини», нібито вчинені його підзахисним, «заслуговують на покарання»
  • «він фактично підтримав звинувачення. Навіщо прокурори, коли є такі безвідмовні адвокати?»
  • «розпинав поета призначений державою адвокат Медведчук»
  • «шістка комуністичної системи адвокат Медведчук»
  • «злочин перед поетом юрист Медведчук здійснив ще і тим, що не повідомив родині про початок розгляду справи».

Сам Медведчук своєї провини не визнає. У коментарі Радіо Свобода у вересні минулого року він сказав, що книгу Кіпіані не читав, однак покладається на висновок його адвоката, який стверджував, що книга містить «речі, які є предметом судового оскарження».

«У цій книзі суцільна брехня, яка не відповідає дійсності. І ми обов’язково виграємо суд… Я був його [Стуса] адвокатом, і виконав свій адвокатський обов’язок. З приводу цього є багато висновків, які були зроблені в тому числі комісією адвокатської етики, де повністю визнали мою правоту як адвоката, який здійснював цей захист», – сказав Медведчук.

Однак, суд дозволив залишити у тексті фрагменти, де Медведчука називають «сином поліцая». З цього приводу вже поіронізував автор книги Вахтанг Кіпіані: «Не можу тепер згадувати всує тов. Медведчука, але називати «сином поліцая» можна».
На думку адвоката Медведчука Ігоря Кириленка, суд дозволив залишити формулювання «син поліцая» щодо Медведчука, бо нібито так його у книзі називає не сам автор, а інші особи.

«Я припускаю, що суд дослухався до аргументів захисту про те, що «сином поліцая» Медведчука називає не сам автор книжки, а лише посилається на слова третіх осіб. Але аби точно це з’ясувати, мені потрібно ознайомитися із текстом рішення», – сказав у коментарі Радіо Свобода Кириленко.​

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *