Ужгородці добровільно сплатили єдиного соцвнеску в сумі 720 мільйонів 340 тисяч гривень 

 

ДПІ в місті Ужгороді звертає увагу, якщо особа вирішила взяти участь у системі державного соціального страхування добровільно, то до органу ДФС за місцем проживання подається заява про добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком 2 до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства доходів і зборів від 09.09.10 № 455.

Контролюючий орган, що отримав відповідну заяву має право перевірити викладені в заяві відомості та вимагати від особи, яка подала заяву, документи, що підтверджують зазначені відомості.

З особою, яка подала заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, контролюючим органом у строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь відповідно до типового договору, що затверджується центральним органом виконавчої влади, що заперечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Договір про добровільну участь набирає чинності з дня його підписання.

Також, слід зазначити, що платник може звернутися до органу ДФС за основним місцем обліку з письмовим зверненням щодо отримання довідки про те, що фізична особа не заключала договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Довідка видається безоплатно на підставі поданого звернення, яке обов’язково повинне містити посилання на найменування підприємства (установи, організації), яке потребує таку довідку. Форма довідки є довільною.

ДПІ в м.Ужгороді

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *