Ужгородський «Креденц» відродив добру традицію

левадськаСлабі й не такі резонансні паростки активного ставлення до теперішнього мистецтва (на жаль!) в Ужгороді, але вони все ж пробиваються крізь асфальт міщанства і перманентної безнадії. Це обнадіює! Скажімо, діє без реклами і (теж на жаль) чітких планових акцій арт-кафе «Креденц» на Собранецькій. Його очільник Володимир Маринець повідомив для «Трибуни», що вже відбулася тут презентація робіт художника з великої літери Петра Гайовича.
Наразі тут у всій красі представлена багатолика витинанка чудової майстрині Емми Левадської. Вона при зустрічі вельми раділа цьому і сповістила для «Трибуни», що обласна рада підтримала її ініціативу щодо регіональної виставки витинанок для українських майстрів цього жанру в нашому обласному центрі. Вона пройде влітку 2014 року і в чомусь, можливо, захмарить навіть ЄВРО-2012, що показало некрасиве розтринькування народних коштів з антинародною метою. На витинанці стільки вкрасти просто немає можливості!
– Тут буде засобами мистецтва показана і сучасність, і вільна народна імпровізація на основі сучасності, – сказала теперішня героїня своєї презентації в арт-кафе пана Маринця.
…Потім ми випили каву за 8 гривень (мисткиня) і чай за дванадцять (автор цих рядків). Мене це по кишені не вдарило, бо платила Левадська. В кафе «Форум» за влади Рад, пам’ятається, було дешевше. Та й грошей ми не рахували. Пора й зараз виходити на новий рівень нації, щоб у кожного вдома був повен креденц будь-якої валюти, а погляд не був лютий.
Василь ЗУБАЧ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.