Ужгородський коледж культури та мистецтв надаватиме вищу освіту з інформаційної справи

Ужгородський коледж культури та мистецтв надаватиме вищу освіту з інформаційної справи

Часто коли чують слово «бібліотекар», уявляють вкриті пилом книжкові полиці, сиву жінку в сірому халаті, товстих окулярах, тишу та неймовірну нудьгу. Хіба може бути це цікавим молоді? Може. Ще і як. Це доводять в Ужгородському коледжі культури і мистецтв. Правда, з невеличкою поправкою. З цього року тут вже не будуть готувати бібліотекарів. Нова спеціальність називатиметься «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».

Що це таке і чи насправді помиляються, коли вважають бібліотеки, архіви та роботу з інформацією нудною ми розпитували у професора Валентини Ільганаєвої, що після довгих років роботи завідувачкою кафедри, деканом факультету Харківської державної академії культури тепер викладатиме в коледжі. Її викладацькі пріоритети – бібліотекознавство, соціальні комунікації, соціальне управління, менеджмент, медіафілософія, розробка медіааспектів трансформації соціокультурної діяльності і управління. За цими важкими для сприйняття словами величезний досвід викладання, наукової роботи, популяризації інформаційної сфери нашого життя. Дуже важливої сьогодні сфери. І такої, що бурхливо розвивається.

От і в Ужгородському коледжі культури і мистецтв з цього року вперше в області з’явилася можливість отримання вищої освіти в цьому напрямку, можливість стати бакалавром. Жодного сумніву, що стараннями вишу і таких викладачів, як професор Ільганаєва, спеціальність «інформаційна, бібліотечна та архівна справа» стане однією із найпопулярніших. Адже фахівців з такою освітою катастрофічно не вистачає.

Щодо власне бібліотеки, то сьогодні вона інтегрується в систему медіа, стає активним гравцем у сфері розповсюдження знань. Сучасна бібліотека отримує новітні інформаційні технології. Займається зовсім іншими речами. Сюди вже не ходять, щоб сидіти в тихих залах за столами з пильними книгами. Спеціалісти з інформаційних ресурсів мають брати на себе складний пошук в інформаційній безодні і направляти користувачів на короткий і змістовний шлях до бажаної інформації. Займатися топографією ресурсів, когнітографією, картами готових знань, що потрібні сьогодні людям.

Приєднання коледжу до підготовки спеціалістів першого рівня вищої кваліфікації, бакалаврського рівня, дозволить студентам бути ближчими до цієї наукової складової. Вони отримають знання, що сьогодні уявляє собою медіасфера, як вона впливає на розвиток суспільства, індивіда, особистості. На формування сучасної свідомості. Узнають, як можна під’єднатися до колективної соціальної свідомості. Навчитися користуватися знаннями для побудови особистої професійної кар’єри. Другий рівень – це практичні знання та навички. Робота з конкретними інформаційними системами, мережами. Починаючи від пошуку в Гуглі, грамотного поводження в соціальних мережах, власної інформаційної безпеки, мережевого етикету до вміння працювати з документалізацією інформації, її метаціоізацією, візуалізацією, до вміння працювати в мультимодальному просторі, що важливо у будь-якій сфері сьогодні. Третій рівень, на який вийдуть студенти – інтеграція набутих знань. Знову ж, у будь-якій сфері життя. Тобто це будуть універсальні спеціалісти. Аж до рівня управління соціальними об’єктами будь-якої складності. Нехай вас не лякають ці важкі для першого сприйняття академічні терміни. Майбутнім студентам вони дуже швидко стануть зрозумілими.

Передбачається введення навіть таких дисциплін, як основи прикладного програмування, що дуже потрібно в офісах, культурних центрах, промислових підприємствах, де обробляється інформація. Студенти мають стати хорошими копірайтерами, займатися обробкою ділової, комерційної, фінансової інформації.

Такі викладацькі кадри, як професор Валентина Ільганаєва, інші викладачі вишу, виступають солідними гарантами успіху на шляху отримання цікавої і потрібної освіти.

Ужгородський коледж культури і мистецтв продовжує вступну кампанію.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *