Ужгородські УДАР і “Свобода” висловили свої версії ланцюга єднання (ФОТО)

прапорВидання “Трибуна” отримало дві статті на сьогоднішню головну подію в обласному центрі Закарпаття. Тому даємо публікації прес-служб УДАРУ і “Свободи” в одному матеріалі.

День Соборності України ужгородці відзначили ланцюгом єднання. Така акція відбулася за участі кількох громадських організацій міста. Співорганізатором заходу стало і Молодіжне крило УДАРу Закарпаття.

О 12.00 активісти зібралися на площі Театральній. Там вшанували пам`ять загиблих на Майдані та в зоні АТО. Далі учасники акції розгорнули велетенський синьо-жовтий стяг через Пішохідний міст та рушили Київською набережною до площі перед Закарпатською ОДА.

Один із організаторів заходу, член Молодіжного крила УДАРу Ладислав Помпель каже, що сьогоднішній живий ланцюг, як ніколи, символізував єдність ужгородців у складнй час для країни. «Те, що різні політичні партії, громадські організації об`єдналися під синьо-жовтим стягом, означає, що ми вже досягли того рівня, коли готові відмовитися від власних амбіцій і працювати в команді. Сьогодні ми маємо згадати сторінки нашої рідної історії і зробити свій внесок у державотворення нової демократичної європейської України . Ми повинні усвідомити: починається з кожного з нас. Я радію, що в акції взяло участь понад двісті мешканців Закарпаття, це свідчить про небайдужість мешканців міста до своєї країни».

«Це не свято, але дуже символічний день. Якби в Україні не ділили на лівих і правих, першу, другу, третю і десяту колони, схід та захід, сьогодні була би чергова дата, яку з гордістю відзначають українці. Хлопці на Сході виборюють нашу незалежність, а ми тут укріплюємо віру в те, що Україна – єдина. Впевнений: незабаром нам вдасться повернути Крим та відстояти Донбас», – каже Денис Ман, керівник Молодіжного крила УДАРу.

Сьогодні в Ужгороді громада під жовто-блакитним стягом довжиною в 400 метрів незалежно від політичних поглядів та громадських ініціатив під дощем з гордим настроєм виконували гімн України та згадували загиблих в зоні АТО і під час подій на Майдані. « Прикро, але деякі організації все-таки не послухали наших закликів і вийшли з партійною символікою, кажуть організатори. – Однак цим вони тільки довели своє бажання зайвий раз «засвітитися». Ми твердо заявляємо, що на Закарпатті не існує жодних сепаратистських настроїв. Закарпаття – це Україна!» – каже Ман.

 

 

22 січня 2014 року в рамках всеукраїнської акції «Ланцюг Єднання» в Ужгороді об’єднали правий і лівий береги річки Уж. Близько півтисячі ужгородців та гостей міста зібрались на Пішохідному мості з державним стягом в декількасот метрів. Символізуючи єдність всієї України взялись за руки.

Українство протягом трьох століть не мало своєї державності. Тривала протягом трьохсот років боротьба за вільну самостійну соборну Україну. І в буремні часи 20-их років минулого століття сталась визначна світла подія об’єднання Великої України. В честь цієї події в обласному центрі небайдужі містяни та гості Ужгорода зібрались на місці, де колись починалась Революція Гідності в Закарпатті, на площі Театральній. Близько півтисячі людей спільно взявшись за чотирьохсотметровий прапор України об’єднали два береги Ужа в знак єдності Сходу та Заходу, в пам’ять про возз’єднання ЗУНР та УНР у Соборну Україну.

«Цей день дуже важливий в історії України, адже 22 січня сталось три надважливі для української нації події. Це проголошення Четвертого Універсалу про те, що УНР стає самостійною і суверенною державою. Це, через рік, проголошення Акту возз’єднання УНР та ЗУНР для утворення єдиної Української Держави. Це , на жаль, стало річницею перших смертей на Майдані. В боротьбі з режимом загинули Сергій Нігоян, Михайло Жизнєвський та Юрій Вербицький» , – виступив свободівець  Андрій Сусол, після чого було оголошено хвилину мовчання по першим загиблим героям Небесної Сотні.

Ланцюг Єднання розтягнувся на 400 метрів та рушив маршем до монументу Т.Г.Шевченку на загальне віче, де виступила заступник голови Закарпатської обласної організації ВО «Свобода» з питань національної пам’яті Ірина Гармасій.

«В цей нелегкий для країни час ще раз хотілося б наголосити на єднанні українців навколо спільного ворога. В єдності наша сила. Ми докладатимемо всіх зусиль для перемоги над окупантом на Сході сьогодні, як протягом декількох сторіч історії спільними силами українці боролись із московським загарбником. День Соборності набув нових трагічних відтінків. Адже рік тому була пролита невинна кров тих, хто любив Україну більше від життя. Не дивлячись на трагічний день ми проводимо символічну акцію злуки, адже лише возз’єднання всіх українців нам допоможе у нелегкій боротьбі за суверенність на Сході» , – наголосила свободівка.  ​

владика прапор

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *