Ужгородські свободівці облаштували місце розстрілу вояків “Карпатської Січі”

знак17 травня 2015 року націоналісти Ужгорода власними силами облаштували місце поблизу меморіяльної плити, встановленої на вшанування пам’яти розстріляних у березні 1939 року угорськими окупантами січовиків.

Поблизу села Оріховиця, що неподалік від Ужгорода, ще 2009 року було встановлено хрест у честь захисників Карпатської України. У 2014 році поблизу хреста силами меценатів та Ужгородської міської організації Всеукраїнського об’єднання “Свобода” націоналісти встановили гранітний меморіял, де викарбовано уривок з віршу Софії Малильо: “Були і в нас, були Карпатські Крути, сердець жертовно відданих порив. Їх подвигу ніколи не забути, – він душу нашу заново творив”.

Як повідомив керівник Ужгородської “Свободи” Томаш Лелекач, свободівці та члени “Сокола” систематично відвідують ці історичні місця, приносять квіти, проводять толоки. “Без історії ми – ніхто. Історія є одним із найважливіших факторів існування нації”, – зазначив націоналіст.

Молодь висадила квіти навколо меморіяльної плити та дерево, що символізує єдність теперішніх поколінь із героїчним минулим Карпатської Січі. Окрім прибирання та облаштування клумби на місці розстрілу, планується заміна дерев’яного хреста на металевий.

Прес-служба Закарпатської обласної організації ВО “Свобода”
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *