Ужгородські підприємці вийшли до міськради проти вибіркового карантину

Ужгородські підприємці вийшли до міськради проти вибіркового карантину

Підприємці протестували біля міськради в Ужгороді. Вимагали, щоб у місті дозволили працювати непродовольчим магазинам та ринкам, розповів організатор Роман Плиска. Свої вимоги та пропозиції вони передали до міської ради.

Наталія прийшла на акцію протесту перед Ужгородською міськрадою. Каже, що таким чином хоче відстояти право на працю.

“Проти вибіркового карантину. Тобто, якщо є якісь послаблення, то ми теж хотіли б потрапити”, — сказала вона.

У Наталії з Ужгорода — магазин одягу. Каже, що через карантинні обмеження зазнає збитків, адже в магазині — сезонний товар.

“Ми пропустили сезон і ми вже не відновимось тому, що на носі новий сезон, на який нема за що закупити товари. І це все. Це банкрут…”, — пояснила Наталія.

Роман Плиска — підприємець з 20-річним стажем. Займається виготовленням туалетного паперу та серветок.

“Мій бізнес втратив від 50% до 60%. Тому що немає збуту, підприємці, багато хто з них, зачинені. Багато людей вже не мають купівельної спроможності. Ось це ми дійсно спостерігаємо, що ми втрачаємо ринок”, — сказав підприємець.

Роман Плиска — організатор акції протесту підприємців в Ужгороді. Спільно з іншими учасниками, він підготував перелік вимог та пропозицій щодо роботи підприємств в умовах обмежень “червоної” зони. Зокрема — однакові карантинні обмеження для всіх підприємців, дозвіл торгівлі непродовольчими товарами та дозвіл на відкриття літніх терас.

“Маємо надію, що до кінця тижня пообіцяли, що вже у помаранчеву зону будемо заходити. Але все рівно ми працюємо над тим, що коли наступить червона зона, то щоб знову мали підприємці змогу працювати”, — розповів Роман Плиска.

Через годину після початку протесту до підприємців вийшов заступник міського голови Ужгорода Василь Пинзеник. Він пояснив, що Ужгородська міська рада не має права пом’якшувати карантинні зони.

“В силах Ужгородської міської ради, в силах міської влади наступні речі: програма підтримки малого та середнього бізнесу, яка в себе включає компенсацію податків, компенсацію грошових коштів, компенсацію найманій робочій силі, яка втратила свою роботу під час карантину. Над цією програмою працюють. На наступну сесію її винесуть на голосування”, — пояснив Василь Пинзеник.

За словами організатора акції Романа Плиски, на заході були присутні близько 200 підприємців. За словами речниці поліції Ганни Дан на акції зібралося близько 40 людей. Порушень правоохоронці не виявили.

Повідомляє “Суспільне Закарпаття”

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.