Ужгородська прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом рубки дубового гаю в мікрорайоні «Шахта»

 

Як повідомили в Ужгородській місцевій прокуратурі, у ході моніторингу засобів масової інформації на одному з Інтернет-ресурсів виявлено публікацію під назвою «Громадськість Ужгорода продовжує вимагати припинення вирубки дубового гаю в мікрорайоні «Шахта». Зі змісту вказаної публікації вбачається, що 12.12.2017, на місці вирубки дубового лісу в мікрорайоні «Шахта», відбулася зустріч між керівниками Ужгородського лісгоспу та небайдужими громадянами, які зібрались для того щоб дізнатись причини «зачистки» місця відпочинку ужгородців.
Вказана територія надана у постійне користування Державному вищому навчальному закладу «Ужгородський національний університет» за цільовим призначенням «збереження та використання ботанічних садів».
Необхідно відзначити, що відповідно до ст. 3 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» ботанічні сади відносяться до природно-заповідного фонду.
Також, згідно з вимогами ст. 7 вказаного Закону на землях природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного або історико-культурного призначення забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може негативно впливати на стан природних та історико-культурних комплексів та об’єктів чи перешкоджає їх використанню за цільовим призначенням.
Проведення досудового розслідування у вказаному провадженні доручено СВ Ужгородського РВП Ужгородського ВП ГУНП в Закарпатській області та перебуває на контролі Ужгородської місцевої прокуратури

Довідково:
ч.1 ст. 246 КК України – незаконна порубка лісу або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяла істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах -карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Прес-служба прокуратури Закарпатської області

Loading...