Ужгородська міськрада завляє про вивезення ТОВ “АВЕ” на міський полігон непотребу із сусідніх ОТГ

Ужгородська міськрада завляє про вивезення ТОВ “АВЕ” на міський полігон непотребу із сусідніх ОТГ

Ужгородська міська рада офіційно повідомляє, що усі заяви, публічні звернення, відкриті листи і дописи в соцмережах зі звинуваченнями ТОВ «АВЕ Ужгород» про нібито блокування працівниками міськради проїзду автотранспорту з твердими побутовими відходами (ТПВ) для вивантаження на міський полігон є безпідставними.

Ніщо не перешкоджає вчасно, в повному обсязі, щоб не накопичувалося сміття, прибирати відходи в Ужгороді і вивозити їх на міський полігон ТПВ.

Інформуємо: ТОВ «АВЕ Ужгород» та Ужгородська міська рада 15 жовтня 2012 року уклали договір із 1 січня 2013 року до 31 грудня 2038 року про надання послуг зі збору та вивезення твердих побутових відходів на території міста Ужгород і за невиконання умов цього договору передбачена відповідальність.

З огляду на критичний стан завантаженості міського полігону – понад 95% – Ужгородська міська рада днями ініціювала перевірку, звідки і в яких обсягах ТОВ «АВЕ Ужгород» звозить на полігон відходи.

Працівники департаменту міського господарства та управління муніципальної варти Ужгородської міськради (за розпорядженням міського голови №195 від 21.04.2021 «Про робочу групу щодо встановлення фактичної кількості збирання, вивезення та захоронення відходів на території міста») провели контрольні зважування та здійснювали супровід сміттєвозів.

При цьому виявили, що вивезення відходів проводиться за не затвердженими маршрутами та графіком, із відхиленнями від них. Паралельно з вивезенням сміття з території Ужгорода вивозять непотріб із сусідніх ОТГ та обліковують його на міському полігоні, як ТПВ, звезені з міста Ужгорода. Жодних попереджень від адміністрації ТОВ «АВЕ Ужгород» про зміну маршрутів та інших аспектів до Ужгородської міської ради не надходило і міськрадою не погоджувалося. Щодо графіку вивантаження ТПВ, то через перевантаженість полігону адміністрацію ТОВ «АВЕ Ужгород» листом комунального підприємства “КАТП 072801” (№62 від 14.12.2020 р.) було попереджено, що з 18 грудня 2020 року прийом відходів на полігоні здійснюватиметься щоденно з 8 до 18 години, вечірнього вивантаження після визначеного часу не передбачено.

Стан міського полігону ТПВ у Барвінку, його критична перевантаженість, не дозволяють обслуговувати інші територіальні громади Закарпаття, крім Ужгородської територіальної громади. Тому для запобігання виникненню екологічної катастрофи і надалі буде проводитися контроль за дотриманням графіків та обсягами вивезення сміття з території Ужгорода.

За результатами моніторингу Ужгородською міською радою буде скеровано інформацію у відповідні контролюючі органи.

Наразі у ТОВ «АВЕ Ужгород» немає жодних підстав для невиконання взятих на себе зобов’язань з вивезення ТПВ з території Ужгорода – вчасно та у повному обсязі.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *