Doc.ua запис до лікаря

Ужгородська міськрада успішно продовжує дерибанити землю та нерухомість

міськрада
Фото: ProZak.info

Ділянки – під забудову, муніципальну нерухомість – на продаж. Саме таким, поміж іншого, займалися ужгородські депутати на засіданні 14 липня. Хто, що і де отримав? Ми зафіксували найцікавіші випадки відчуження муніципальної землі та нерухомості.

Землі для забудови так, для церкви – ні

Початок набережної Студентської – тут уже довгі роки пусткою стояв закинутий будмайданчик. Серед закладеного колись фундаменту утворилася навіть «водойма». Втім, минулої осені на будмайданчику знову з’явилися ознаки життя – почала працювати техніка, огорожу відновлено. Схоже, новобудову таки зводитимуть. А саму земельну ділянку, де зведено фундамент, депутати віддали в оренду громадянину Олегу Конєву на 5 років, згідно з пунктом 1.12 рішення №283.

Восени на будмайданчику знову з’явилася техніка. Фото з архіву автора

Восени на будмайданчику знову з’явилася техніка. Фото з архіву автора

Одразу три земельні ділянки депутати віддали в оренду для будівництва у районі вулиці Гвардійської (пункти 1.15-1.17 цього ж рішення). Як видно із Публічної кадастрової карти, землі – вільні від забудови, принаймні були на час зйомки для карти. Тож, чому керівництво міста не оголошувало публічного конкурсу із продажу цих ділянок, варто лише здогадуватися. А отримали наділи в оренду громадяни Павло Волощук та Микола Волощук.

Ілюстрація із Публічної кадастрової карти України

Ілюстрація із Публічної кадастрової карти України

Ще одну ділянку в оренду – прямо на території ужгородського аеропорту, – отримало ПАТ «Закарпатінтерпорт» (пункт 1.22 рішення №283). Ця компанія, як свідчить її сайт, займається перевезенням вантажів та супутніми послугами.

Ілюстрація з Публічної кадастрової карти України

Ілюстрація з Публічної кадастрової карти України

А от у наданні громаді Української Православної церкви Київського патріархату ділянки на вул. Минайській (в районі в’їзду в Ужгород) депутати відмовили.

Пощастило із землею Департаменту міського господарства міськради – депутати у пункті 5 рішення №280 – дозволили цій структурі розробляти документи на отримання одразу 8 ділянок. При цьому, лише в одному випадку у рішенні вказано для чого – для каналізаційної насосної станції. А щодо решти 7 ділянок – про це ні слова. Тож, що зібрався робити Департамент міського господарства на «своїх потенційних землях»,  з’ясуємо трохи згодом.

Ше одну ділянку для забудови ужгородські обранці вирішили віддати ТОВ «Агросадівник» – в оренду на 7 років, йдеться у пункті 2 рішення №287. Ділянка має адресу – вул. Загорська, 51. Це  територія, де колись функціонували теплиці, таку ж юридичну адресу має КП «Агромікс», що опікувалося теплицями.

Те, що в Ужгороді зводять житло, це, звичайно, позитив. А от те, що міська влада віддає ділянки для забудови без публічного конкурсу, наводить на певні думки. Наприклад, чому розподіл землі робиться кулуарно? Чи немає у цьому корупційної складової?

Також у цьому ж рішенні у пункті 1.3 передбачалася здача в оренду земельної ділянки на 0,0595 га під будівництво готельного комплексу. Мова йшла про адресу – на вул. Минайській, без номера.

Ми знайшли цю ділянку на Публічній кадастровій карті – вона фактично серед зеленої зони і неподалік житлового будинку.

Ілюстрація із Публічної кадастрової карти України

Ілюстрація із Публічної кадастрової карти України

Ділянку під забудову віддали депутати попередньої каденції торік – приватному підприємству «Укрвест». До слова, віддали знову ж таки без громадських обговорень та публічного конкурсу. А у новому рішенні ради йшла мова про поновлення договору оренди.

Ясна річ, що це не сподобалося тутешнім жителям. Відтак, як поінформував офіційний сайт міськради, враховуючи колективне звернення жителів будинку №10 міський голова наклав вето на пункт 1.3 рішення. Себто, наразі договір оренди землі для підприємства на 5 років не поновлено. Згідно із законодавством, депутати мають право «подолати» вето міського голови і відновити договір оренди. Чи збереться для цього у залі необхідна кількість голосів? Це стане видно згодом.

А із пункту 4 рішення №295 стало відомо про точний розмір території, яку орендує дружина міського голови, підприємець Влада Андріїв на вул.Закарпатській, 22. Це – 1 070 кв. м. , мова йде про територію колишнього дитячого садочка, де нещодавно розпочалися будівельні роботи. Приміщення дитсадка Влада Андріїв придбала за каденції міського голови Сергія Ратушняка. Прокуратура оскаржувала продаж у суді, втім, справу програла.

Приміщення колишнього дитсадка на вул.Закарпатській, 22. Фото з архіву автора

Приміщення колишнього дитсадка на вул.Закарпатській, 22. Фото з архіву автора

Нерухомість у центрі – на продаж

Затвердили обранці і перелік нерухомості, яка продається цьогоріч. І більшість об’єктів  продаватимуться не на аукціоні, а безпосередньо орендарям шляхом викупу. Тонкощі українського законодавства: саме орендар має переважне право на викуп. Й інколи такі тонкощі застосовуються для різних схем.

Наприклад, одна із найбільших недіючих котелень Ужгорода на вул.Грушевського, 4а. Це – кількаповерхове приміщення на більше ніж 2 000 кв. метрів. Це – немалий шмат землі на 8 846 кв. м. Керівники міської влади Ужгорода – ні попереднього скликання, ні цього – так і не спромоглися (чи не захотіли) організувати реальний аукціон, щоб виторгувати для бюджету міста якомога більше грошей.

Одна із найбільших котелень Ужгорода продається без аукціону. Фото автора

Одна із найбільших котелень Ужгорода продається без аукціону. Фото автора

Тим часом у котельні з’явився орендар – підприємець Г.Покорба. І саме він, згідно з рішенням міськради №277, тепер може без конкурсу викупити котельню.

У цьому ж рішенні мова йде про продаж ще трьох об’єктів у центрі Ужгорода – на вул. Боженка, 2-4; на пл.Театральній, 7; та на пл.Корятовича, 20.

У цій будівлі у центрі Ужгорода приміщення продається без аукціону. Фото з архіву автора

У цій будівлі у центрі Ужгорода приміщення продається без аукціону. Фото з архіву автора

З однієї сторони, нерухомість можна здавати в оренду за ринковими цінами і щомісячно отримувати дохід до бюджету. З іншого – можна продати ці приміщення без конкурсу теперішнім орендарям. Ужгородські депутати у переважній більшості, у тому числі і міський голова, вибрали другий варіант. Вони просто натисли кнопки «за». Тепер, схоже, чиновникам із Поштової настав час подумати, що ще можна продати. Муніципальної нерухомості, в принципі, лишилося не так і багато.

Ярослав Гулан
Бюро журналістських розслідувань
«Варто ЗНАТИ!»,
для «Ні корупції!»

nikorupciji.org

Doc.ua запис до лікаря
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *