Ужгородська “Європейська Солідарність” попала в гучний земельно-дерибанний скандал

Ужгородська “Європейська Солідарність” попала в гучний земельно-дерибанний скандал

Намагання місцевих представників партії “Європейська Солідарність” виправдатися за голосування по земельним питанням на останній сесії Ужгородської міськради викликало шквал критики мешканців обласного центру. 

Йдеться про суботній допис на сторінці у соціальній мережі Фейсбук ужгородського осередку партії “Європейська Солідарність”, в якому останній намагається виправдати ухвалені на березневій сесії скандальні рішення щодо приватизації парків та скверів. Повідомляє Перший.

Так в суботу, 3 квітня, на офіційній сторінці в соціальній мережі Фейсбук “Європейська Солідарність Ужгород” з’явився допис, в якому “солідаристи” повідомили: “Офіційно заявляємо, що земельні ділянки, названі «зонами відпочинку, парками та скверами», не є такими ані за документами, ні за зовнішнім виглядом…”.

Цей допис є не тільки маніпулятивним, а й містить очевидну недостовірну інформацію. Більше того, політична сила проплатила тиражування цієї брехні в соціальних мережах.

Незважаючи на триваючий суспільний резонанс, наразі публічно невідома позиція керівниці закарпатського осередку даної політичної сили, чинної депутатки парламенту Іванни Климпуш-Цинцадзе, керівниці обласної фракції Ірини Мацепури та її заступника Дениса Мана.

Вони зобов’язані дати публічну оцінку депутатам віє “ЄС” Андрію Рибі, Олені Камінській, Володимиру Білонці, Вікторії Тарахонич, Діані Трускавецькій, Аллі Чернобук.

Зелені зони на Слов’янській набережній в Боздоському парку, по вул. Ольбрахта на березі р. Уж, зелені насадження загального користування по вул. 8-го Березня на території парку-озера “Кірпічка” є такими відповідно і до документів. Щодо засміченності частини з них, що вказується “солідаристами” на доданих фото, це не може слугувати виправданням порушенню законодавства при голосуванні, а тим більше підставою для передачі цих земель в приватні руки.

Основним документом, який визначає порядок планування та забудови населеного пункту, є його генеральний план, що оприлюднюється на сайті відповідної місцевої ради. Так, відповідно до генплану міста Ужгорода, доступного на офіційному сайті міської ради, вищевказані ділянки за функціональним призначенням віднесені до територій зелених насаджень загального користування.

На невідповідності містобудівній документації питань щодо відведення даних ділянок вказав і головний архітектор Ужгорода Олег Боршовський в службовій записці, адресованій міському голові Б. Андріїву 29 березня 2021 року, тобто напередодні сесії. Остання, разом із відповіддю на запит депутата обласної ради І. Дурана, була  оприлюднена 2 квітня.

Тобто, ужгородська “Європейська Солідарність”, фракція якої в міськраді входить до владної коаліції, на відміну від інших, які відмовчалися, знаючи, що своїм голосування порушили закон і передвиборні обіцянки, ще й публічно збрехала. Звинувативши, на додаток, журналістів і правозахисників. Як наслідок, в комплексі, політична відповідальність за такі дії буде не тільки за сам факт участі в “дерибані” зелених зон та прибудинкових територій, а й за цю публічну брехню виборцям і громаді загалом.

Слід окремо зазначити, що сам факт участі в подібних корупційно-земельних схемах для керівника міської фракції “Європейська Солідарність”, секретаря Ужгородської міської ради Андрія Риби, це вже “традиція”. Свого часу А. Рибу виключили з попередньої партії (“Батьківщина”) саме за участь в масштабному земельному “дерибані”. Так само в попередній каденції, через “дерибанні” голосування “колег”, самоусунувся від роботи фракції “Солідарність” і голосувань за земельно-майнові питання депутат міськради Роман Богуславський.

Окремо слід опублікувати добірку з коментарів ужгородців, які з обуренням висловили свою незгоду із цією публічною нісенітницею на сторінці міської “ЄС”. Коментарі деяких з них неодноразово видалялись модераторами даної партійної сторінки, зокрема представників громадськості – письменника Андрія Любки та правозахисника Віталія Грегора. Останній, згідно із скріншотом, також до свого коментаря (видалений вчергове модератором) прикріпив фото службової записки головного архітектора Ужгорода із зауваженнями, яка в свою чергу спростовує написане політичною силою.

– Alex Rovnyak: А ще цікаво, як це ділянка прямо впритул до пішохідної зони «візуально не тягне на зону відпочинку». Отримаємо там чергову поверхівку, а прогулянка набережною стане схожа на прогулянку вул. Легоцького. А на вело-доріжці з`явиться світлофор?

– Ярослав Гулан: Словом, якщо бачимо сміття – одразу пишімо заяву про отримання там безкоштовної землі – тепер, виявляється, так можна

– Andriy Lyubka: Оскільки вже два мої коменти вчора тут стерли, спробую втретє і востаннє. А питання прості: 1. Чому ЄС вирішила голосувати ЗА ці питання, якщо навіть мер не голосував, знаючи, що репутаційно це скандал? 2. Чому ЄС не спитала в своїх виборців і громади – чи треба підтримувати це потенційно дуже конфліктне рішення (навіть ОПЗЖ й двоє слуг голосували проти!) 3. якщо це ексклюзивні, єдині такі зони в місті (як ділянка на набережній біля моста) – то чому її віддавати під індивідуальне житлове виробництво, а не зробити там громадський простір – сквер, парк, набережну, спортмайданчик, або ж не збудувати цінну для громади будівлю – дитсадок, наприклад? 4. якщо ціла фракція в міськраді, яка входить у владну коаліцію і має посаду секретаря ради, ходить і фоткає бруд і сміття в місті, то чи має вона це публікувати своїм прихильникам і виборцям як аргумент для продажу й забудови, чи має звернутися до комунальних служб і спитати чому там не прибирають і чому там навколо немає жодного смітника? 5. якщо видаються такі унікальні ділянки під забудову, то на яких підставах їх отримують саме ці люди? чому не провести торги, аукціон, конкурс на кращий архітектурний проєкт, який прикрасить місто?

– Віталій Грегор: Оскільки ви видаляєте коменти, то повторю знову тут і опублікую окремий пост. Бо ви не лише захищаєте дерибан, а цинічно брешете ужгородцям. Бридко. Всі ваші слова спростовуються службовою запискою головного архітектора міста, який чітко вказав, що проголосованні вами питання незаконні!

Окрім того, не погоджуючись із намірами міської влади перетворити дані зелені зони в чергові “бетонні джунглі”, ужгородці Олександр Ровняк та Ернест Самсончик, який також є головою Закарпатської молодіжної ради, 3 квітня розпочали публічний збір підписів під зверненням до Ужгородської міської ради, міського голови та Закарпатської обласної прокуратури. Під даним зверненням вже публічно підписались понад 100 громадян.

Напередодні небайдужа громадськість Ужгорода публічно закликала Б.Андріїва “ветувати” ці “дерибанні” рішення. Останні також звернулися і до керівництва Закарпатської обласної прокуратури та Ужгородської окружної прокуратури захистити землі загального користування громади Ужгорода, забезпечивши судове оскарження та відповідні заходи забезпечення позовів.

Слід нагадати громадськості, як яскравий приклад публічної брехні, випадок із колишнім заступником Ужгородського міського голови О. Білаком, який збрехав двічі щодо своєї втечі з допиту з прокуратури в корупційній справі.

 


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.