Ужгородська дитяча залізниця відкрила літній сезон-2018

Ужгородська дитяча залізниця відкрила літній сезон-2018

У неділю (6.05) в Ужгороді відновила роботу дитяча вузькоколійна залізниця, яка працюватиме до кінця літа. Таким чином після спричиненої браком фінансування перерви дитяча вузькоколійка, яка є однією з родзинок Ужгорода, вже третій рік поспіль відкриває літній сезон. Цього разу майбутні залізничники, що проходять тут практику, повели поїзд у новенькій залізничній формі, яку їм презентував Геннадій Москаль. Із відкриттям сезону дітей і дорослих привітали керівники області, міста, Львівської та Ужгородської дирекцій Укрзалізниці. За традицією, сьогоднішні рейси вузькоколійкою для дітей і їхніх батьків – безкоштовні.

Для довідки: Ужгородську дитячу вузькоколійку почали будувати в 1945 році, а запустили в 1947-му. З тих пір вона працювала в літній сезон без перерви 62 роки. У 2009-му через брак фінансування вузькоколійку закрили, а для її відновлення знадобилося аж сім років. У 2016 році, до 25-го Дня Незалежності України завдяки Геннадію Москалю та тодішньому керівнику Львівської дирекції Укрзалізниці Івану Грунику дитяча вузькоколійка урочисто відновила роботу.
Ужгородська дитяча залізниця – найкоротша в Україні, довжина її колії становить 1,2 км. Однак для багатьох поколінь ужгородців та закарпатців вузькоколійка на березі Ужа стала одним із символів обласного центру, тому відновлення її роботи став особливою подією для всього Закарпаття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.