Ужгородець вирішив економити газ, встановивши у квартирі “буржуйку”

димОдин з ранкових дзвінків понеділка в аварійно-диспетчерську службу ПАТ «Закарпатгаз» здивував загадковістю: мешканець двадцятої квартири, що на п’ятому поверсі будинку №59 по вулиці Грушевського, бив на сполох через дим, який поступово заповнював його оселю.
З переляку чоловік викликав і ДСНС, і пожежників, і ЖРЕР, і газівників. АДС ПАТ «Закарпатгазу», оскільки безпосередньо в квартирі скаржника з газоспоживаючим обладнанням все було гаразд, підключила з метою з’ясування причин задимленості невідомого походження службу внутрішньо будинкових мереж. Фахівці почали оглядати всі помешкання під’їзду.
– Коли, нарешті, з тяжкою бідою нас допустили в квартиру №14 на другому поверсі, – розповідає старший майстер Галина Голубка, – ми побачили те, від чого волосся стало дибки. Через три кімнати квартири під стелею тягнулася сантиметрів 15 у діаметрі труба, спрямована від саморобної «буржуйки»  у димохід, який, як виявилося, розгерметизувався. Адже від газу продукти згоряння – одні, а від твердого палива – інші.
У подальших діях газовики були невблаганними. Повністю перекрили подачу газу на стояк, що постачав його усім п’ятьом квартирам, й повідомили ЖРЕР №5 та міську владу про неординарну подію з вердиктом: газопостачання не буде відновлено, поки працівники ЖРЕРу не перевірять стан димових та вентиляційних каналів й не нададуть відповідних актів.
– Звісно, як стверджує народна мудрість: «що голіший, то мудріший». Саме висока ціна на газ змушує споживачів до таких дій, – коментує ситуацію начальник управління експлуатації систем газопостачання товариства Зіновія Стецків. – Проте з будь-якими «ноу-хау» «кулібіних» з багатоповерхівок боротимемось нещадно, адже їх «винаходи» – безпосередня загроза здоров’ю та життя сусідів. Така самодіяльність може призвести до чималих жертв!
Як з’ясувалося, власник 14-ої квартири Петро Б. дійсно боргує за спожитий природний газ понад 1160 гривень. Котел автономного опалення у нього не зареєстрований. А за період з 23 жовтня по 21 листопада, незважаючи на застосовану «новацію», спалив ще понад 180 куб. м газу.

ПАТ «Закарпатгаз»

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *