До Ужгорода завітає Раду Поклітару з двома новими виставами

З театром “Київ Модерн Балет” в ужгородців склалася тепла і віддана дружба. Радість артистів і подяку глядачів, які розкуповують квитки задовго до вистави, перетворюють вечори зустрічей в неймовірний обопільний сплеск емоцій, захоплення і шалених оплесків.

Цього разу Раду Поклітару представить в Ужгороді дві свої нові вистави:

“Довгий різдвяний обід” – це балет-роздум про швидкоплинність життя, про те, якими марними, непотрібними справами ми наповнюємо дорогоцінні хвилини, години, роки нашого перебування на землі. Головна сюжетна лінія п’єси оповідає про дев’яносто років з життя родини Байярд, що проносяться в вигляді різдвяних обідів.

У низці застіль, в низці свят проходять перед нами долі людей. Немов метелики-одноденки, вони розчиняються в небутті. Яскрава, гротескна хореографія дозволяє без догматичної повчальними достукатися до серця кожного глядача.

“Жінки в ре мінорі” – другий спектакль вечора.

Спектакль пронизаний схилянням перед генієм Баха. Бахівська поліфонія стала джерелом натхнення для автора хореографії. Раду Поклітару “нанизує” на канонічний мелодійний стрижень свої пустотливі, саркастичні, навіть комічні хореографічні етюди на тему жіночого свавілля і божевілля. При цьому знайома музика сприймається крізь пластичну призму по-новому, відкидаючи на слухача досі невловимий емоційний світ і несподівані мелодійні підтексти.

Фінал балету, завдяки поєднанню космічної музики Баха та сучасної експресивної пластики, за своїм масштабом стає біблійної трагедії. Художнику по костюмах Дмитру Куряті вдалося виконати поставлене хореографом завдання і передати в своїй роботі дух епохи композитора. За сюжетом у виставі 16 головних героїнь, партії яких виконують чоловіки.

Коли у тебе немає табу, твоя палітра стає багатшою. Багато що може здатися еклектикою, але, оперуючи багатьма стилями, я відчуваю себе по-справжньому вільним.

Раду Поклітару

Ця установка приносить хороші плоди, постановки Раду завойовують все більшу популярність.

Отже, 31 січня, о 19.00 в закарпатському облмуздрамтеатрі.

afisha-poklitaru

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *