Doc.ua запис до лікаря

Ужгород перед вибором

Ужгород перед вибором

Чи потрібні Україні нинішні парламентські вибори, чи здатні вони щось змінити на краще? Питання далеко не однозначне, чіткої відповіді на нього немає. А чи потрібні такі вибори сьогодні Ужгороду?

Тут певності значно більше, бо місто перебуває у такій глибокій дірі, що гірше вже навряд чи буде. Будь-яке збурення навпаки може призвести до покращення. Особливо поява на політичній карті міста ще однієї сильної фігури з повноваженнями мажоритарного депутата від обласного центру і навколишнього району.

Найменший з усіх обласних центрів України давно вже задихається у власних затісних межах. Змінити ситуацію можна тільки рішенням Верховної Ради. Але реальний народний депутата (а не маріонетка, яких нам зараз пропонують в асортименті) потрібен Ужгороду і району не тільки тому. За два роки ми переконалися, що нинішня міськрада і міськвиконком – це зграя круків, де один одному око не виклює. Там рука руку миє, а місто з кожним тижнем усе більше хиріє. Інколи взагалі здається, що міська влада працює як ліквідаційна комісія: довести Ужгород до ручки, роздерибанити усе, що від нього лишається і не забути про себе любиму.

Марно сподіватися, що зсередини неї ще зможе з’явитися якась здорова сила. Там вже усе вражене клептоманією в неоперабельній формі. Перемін можна чекати тільки від людини з-поза меж тієї, на переший погляд, різношерстої, а насправді міцно спаяної компанії. То ж кандидат, пов’язаний партійними узами з якоюсь міськрадівською фракцією, нічого не змінить. Байдуже, чи та фракція формально опозиційна, чи провладна – принципової різниці між ними немає. Тим більше на Закарпатті, де влада і офіційна опозиція – це завжди брати-акробати. Усі представлені у міськраді партії виставлятимуть своїх кандидатів, але довіри до них немає. Ми бачили, як за два роки ці партії довели місто до повного розвалу, то ж ці партії уже самі зробили усе, щоб їхні кандидати не викликали в ужгородців нічого, крім цілковитої огиди.

Насправді Ужгороду і району потрібен у парламенті не представник чергової політичної тусні, а людина максимально незалежна, яку би не смикала за ниточки жодна з партій, яка би представляла виключно інтереси своїх виборців – і більше нікого. Це має бути людина з багатим життєвим, політичним, але особливо комунальним досвідом. Це має бути людина, здатна діяти усупереч обставинам, витримувати шалений тиск на неї, а що такий тиск нині буде безпрецедентним – сумніватися не доводиться. Це має бути людина, яка знається на всіх тонкощах виборчої кампанії в Ужгороді і навколишніх селах, знайома з усіма місцевими підводними течіями, бачить усе, що надійно приховано від рядового виборця.

І ще. Ужгородцям потрібен кандидат, здатний захистити їх вибір. Бо мало просто проголосувати. Треба, щоб ці результати ще не були сфальшовані у ніч підрахунку голосів. А те, що масштаби фальсифікації будуть максимальними, ніхто особливо не сумнівається. Дуже пам’ятні місцеві вибори-2010 р., які закінчилися в Ужгороді цілою серією судових засідань, але ті ні до чого так і не призвели. Захищати голоси у нашому «найдемократичнішому в світі» суді вже пізно – це слід робити на радніших етапах, а для цього мати належні ресурси, потужну команду і головне – бійцівський характер. У протилежному випадку ужгородцям просто оголосять вранці уже наперед визначеного і узгодженого кандидата, а наші візити на виборчі дільниці виявляться просто необов’язковим балаганом. Саме так було на останніх виборах обласних депутатів від Ужгорода. Зараз той же сценарій планується повторити у значно брутальнішій і безнадійнішій формі. Поламати його може лише людина безкомпромісна, яка має певні принципи, уявлення про честь і гідність, яка ніколи не піде на угоди з різноманітними крутіями. Ця людина повинна вміти тримати удар, не реагувати на зливу помиїв, яка цього разу буде гігантською, вміти завдавати контрудари – в тому числі на випередження.

Чи є така людина серед усього того паноптикуму, який зараз обговорюється як нібито реальна опозиція всередині міськради? Такої людини там немає і не може бути у принципі. Така людина може з’явитися тільки з-поза меж того осиного гнізда. В іншому випадку дані вибори і для Ужгорода не матимуть жодного смислу, вони нічого не змінять, а тільки посилять ту безнадію, котру зараз переживаємо.

Сергій ФЕДАКА

Doc.ua запис до лікаря
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *