Ужгород об’єднав фотомитців — поетів виноградної лози

“Розвивайся, лозо, борзо!” — звертався Іван Франко до дивної рослини на Землі — винограду.

Не проти цього й аматори художньої фотографії. З 19 жовтня вони вирішили пофестивалити в Ужгороді — розгорнути свої соковиті світлини учасників міжнародного фотоконкурсу “Виноградна лоза, виноград і радість життя”. Представила її ТС “Спілка фотохудожників Закарпаття” у Карпатському виставковому центрі Міжнародної Федерації фотомистецтва в Ужгородському замку у сановитих володіннях обласного краєзнавчого музею. А організувала фотофест румунська Асоціація “ЄвроФотоАрт”.

Зазначимо, що із понад 300 робіт для експозиції суворе журі відібрало 144 світлини. І от уже 39 із них виставили в Ужгороді. Загалом проект створений в рамках двох ФІАП-центрів Європи — Карпатського виставкового центру Міжнародної Федерації фотомистецтва (ФІАП) та Виставкового центру Орадеї (Румунія). Очільник фотомитців краю Володимир Ньорба висловив щиру вдячність директору названого центру Штефану Товту за організацію цього мистецького заходу.

— Ми завжди раді гостям, — сказав на відкритті виставки голова громадської ради при Закарпатській ОДА Олексій Кіндрат. — Адже тільки в широкій єдності представників різних країн ми переможемо яструбів воєнного лихоліття. Разом, на зло їм, ми й зараз славимо життя. А виноробство — то його прояв, красномовний показник, що культурні цінності ніколи не вмирають.
Підтримав його від Генерального консульства Угорщини Ференц Товт. Він мовив, що збирання винограду — давній засіб єднання людей. Заради цього часто в минулі століття навіть війни припиняли. Про це писали майстри пера, цим темам сповна віддавалися художники.
За ліпші вицвіти фотомистецтва із представлених колекцій фотолідер з Орадеї Штефан Товт нагородив Ярему Проціва з Івано-Франківщини, Дорину Добан із Ужгородського району виногронного Закарпаття, славного світоча фотомитців нашого краю Володимира Ньорбу.
Спектр світлин широкий і прекрасний, як погляд дитини на зірку, яка несподівано впала в її долоньки. Неповторні фотороботи Вегери Мелінди (Угорщина), повпредів Румунії Яноша Чікі, Норберта Хаса, Маргаріт Кателін, Валерії Волонтір із Молдови, Жолта Бікфалві, Мар’яни Шубіл із Румунії. Ніби брендом усієї виставки є світлина Володимира Ньорби, на якій вагомі медові грона зависають не просто на лозі, а в інтер’єрі самого Всесвіту.
Василь ЗУБАЧ.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *