Хостел ALINA від 110 гривень за місце.

Ужанський нацпарк на високому рівні забезпечив проведення Днів Добросусідства України та Польщі (фото)

Ужанський нацпарк на високому рівні забезпечив проведення Днів Добросусідства України та Польщі (фото)

Гостинно, із хлібом-сіллю учасників Днів добросусідства зустрічали на кордоні, на стику двох сусідніх країв – Закарпатської області та Підкарпатського воєводства.
Після теплої зустрічі на імпровізованому містку, в межах тимчасового переходу «Лубня-Волосате» – делегації Закарпатської області та Підкарпатського воєводства попрямували до ознайомчої локації, яку організувала адміністрація Ужанського національного природного парку. Символічно, що саме тут – на території нацпарку, у межах якого стикаються кордони трьох держав: України, Польщі та Словаччини, та який входить до складу українсько-польсько-словацького міжнародного біосферного резервату “Східні Карпати” й розпочалися заходи. Адже Карпати – це унікальний край, який матінка-природа нагородила неймовірною красою, природними ресурсами та біологічним різноманіттям. Та не тільки чудова природа об’єднує сусідні народи, а й наші традиції та звичаї, які вже тісно переплелися між собою. Учасники мали змогу також, оглянути виставкові стенди з промоції туристичного потенціалу Закарпатської області.

Музика, яскраві вишиванки, квіти та піднятий настрій учасників надавали події неймовірно дружньої атмосфери, яка панувала увесь день, що був насичений подіями та відвідинами різноманітних локацій. Представники влади, культурні та громадські діячі, освітяни обмінювалися теплими рукостисканням та побажаннями миру, злагоди й добробуту нашим народам. Тут, на тимчасовій сцені, яка послугувала фото-зоною для учасників дійства, офіційні делегації зробили фото на добру згадку. Динамічності події додавали піші туристи, що прямували в обидва боки кордону. До слова, тимчасовий пункт перетину кордону функціонує третій день, і як запевнили прикордонники, охочих ним скористатися є чимало.

У заході взяли участь представники Польщі та України, зокрема: з української сторони – голова Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко, виконуючий повноваження голови обласної ради Йосип Борто, радник голови ОДА Сергій Гайдай, директор Ужанського національного природного парку Віктор Биркович, з польської – заступник Міністра інвестицій та розвитку Малгожата Яросінська-Єдинак, маршалек Підкарпатського воєводства Владислав Ортил, заступник маршалка Єва Драус, а також представники дипломатичних відомств Польщі та України.
Автентичну концертну програму заходузабезпечили артисти Ужгородського коледжу культури і мистецтв та народний фольклорний ансамбль «Маки» під керівництвом Валентини Вігули.

Маршалек Підкарпатського воєводства ( Республіка Польща) Владислав Ортил та директор Ужанського нацпарку Віктор Биркович є двигунами процесу запуску міжнародного пішохідного переходу Лубня – Волосате. У нового очільника Закарпатської ОДА Ігора Бондаренка є всі шанси пролобіювати це важливе для закарпатців питання на рівні керівництва держави.

За матеріалами виконавчого апарату Закарпатської облради. Фото – “Трибуна” та Закарпатська обласна рада.

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *