Унікальне інтерв‘ю з генієм, який створив роботів для «Зоряних воєн»

Унікальне інтерв‘ю з генієм, який створив роботів для «Зоряних воєн»

Кінофільм «Зоряні війни», створений американським режисером Джорджем Лукасом, оповідає про життя різних цивілізацій Галактики, з-поміж яких існують як люди, так і різноманітні інші мислячі істоти, численні фантастичні тварини і рослини (понад 4300 персонажів). Історія охоплює тисячі років від давнини до сьогодення.

  Популярність проекту у світі виявилась настільки великою, що його назву громадськість перенесла на американську урядову програму «Стратегічна оборонна ініціатива» —  «Зоряні війни». У Великій Британії 300 тисяч фанатів оголосили бажання визнання поняття Сили з фільму як основи своєї релігії.

  В Україні вплив «Зоряних війн» позначився на політиці, так,  Дарт Вейдер балотувався на посаду міського голови Одеси, а також очолив виборчий список партії на парламенських виборах 2014 року. 

  4 травня шанувальники стрічки у всьому світі відзначають День зоряних війн. Свято виникло через гру слів: в англійській мові вислів джедаїв «Хай буде з тобою Сила» пишеться «May the force be with you», а фанати переклали його як: «Хай буде з тобою четверте травня».

  У рамках проекту «Час Голлівуду» (Hollywood Time), Надія Попадюк поспілкувалася у Лос-Анджелесі з легендарним інженером робототехніки, відомим американським телеведучим —  Ґрантом Імахара, який створив роботів для кінофільму «Зоряні війни»

Скажіть, будь-ласка, де ми знаходимося зараз?

Ми  у моїй майстерні, це моя персональна майстерня, де я створюю роботів і все, що приходить мені на думку. 

 

Що означає Ваше ім’я?

Я дійсно не знаю, що воно означає. Моє ім’я не має якогось особливого значення.

 

Чому Ви вирішили конструювати роботів?

Мій інтерес до роботів виник, коли я ще був зовсім малим хлопцем. Коли я вперше побачив «Зоряні війни», мені було 7 років, тоді вони лише з’явилися. Я побачив R2-D2 і C-3PO роботів на великому екрані, які тісно взаємодіяли з людьми і поводилися дуже хоробро, були корисними особистостями і справили глибоке враження на мене. І ось так все і розпочалося. З того часу мені дуже подобаються  роботи і це стало причиною вибору моєї професії у дорослому житті.

   

Що для Вас більш захоплююче — роботи, чи спецефекти?

Дуже складно вибирати між роботами і спецефектами. Причина цього полягає в тому, що спецефекти, візуальні ефекти є сферою бізнесу, у якій я працюю вже понад 10 років. І бачити візуальні ефекти, які ти створив на великому екрані так захоплююче, відчувати всі ті зусилля, які залишаються поза камерою, але прикладені для створення цього ефекту, робота у команді, все це дуже потрібно мені. З іншого боку, коли я конструюю робота і включаю його вперше, мені здається, що я створив нове життя. І це відчуття справляє враження, що я ніколи не постарію. І воно дійсно так: здається, що ви створили не робота, а нову особистість, друга.

Який із роботів є Вашим улюбленцем і чому? 

Важко вибрати мого улюбленого робота, я так багато працюю над ними: R2-D2, рожевий зайчик із реклами батарейок Energizer, BB-8, також мої особисті роботи для BattleBots, зокрема, Deadblow був дуже успішним. Потім у телевізійній програмі «Руйнівники міфів» ми створювали нових роботів кожного тижня. Тому мушу сказати, що насправді дуже важко обрати одного. Мої персональні роботи, а саме Deadblow — був першим роботом, якого я повністю створив сам. Концепція в цілому, виконання, стиль. Все було розроблене мною самим вперше, без допомоги інших фахівців. Тому цей робот займає особливе місце у моєму серці. Насамперед тому, що для мене було великим задоволенням не лише його створення, а й можливість спостерігати, як він бореться з іншими роботами. Це був неймовірний досвід.

 

Чи можете показати мені Ваших нових роботів?

Звичайно. Тут є декілька роботів, над якими я працюю зараз. Це BB-8 із «Зоряних війн», мій персональний робот. Мені довелося працювати із спецефектами для компанії «Industrial Light & Magic» і я працював над справжнім R2-D2 для «Зоряних війн». Цього ж робота я створив для себе, як фанат фільму. Я побачив BB-8 на відео і він повернув мене знову у чарівний світ роботів. 

Крім того, ось роботи, над якими я працюю саме зараз для досліджень на замовлення компанії «Волт Дісней». Це будуть роботи наступного покоління, які будуть робити особливі речі. Поступово, я сподіваюся, вони з’являться у  парках розваг компанії «Волт Дісней» у всьому світі. Це поки що всі таємниці, які я можу розкрити зараз.

 

  Розкажіть більше про проект Netflix «Білий кролик».

Netflix запустив проект «Руйнівники міфів», який впродовж кількох років був дуже популярним телевізійним шоу. Після його завершення виникла ідея створити подібне шоу, яке б глядачі також вподобали. Тому я, Торі Беллесі і Кері Байрон — співведучі програми вирішили використати наш досвід і створити новий проект. Зйомки тривали близько 6 місяців, ми створили 12 епізодів цього телевізійного шоу, які можна переглянути зараз на Netflix.

 

 Який Ваш улюблений епізод і чому?

Мій улюблений епізод називається “Where’s My Hoverboard?”, у якому я збудував справжній літаючий пристрій у вигляді платформи, використавши елементи дрону, на якому може стояти людина. Це було найстрашніше, що я зробив у своєму житті — я протестував самотужки цю річ. Вперше коли я зробив це, то на високій швидкості піднявся у повітря, довелося вимкнути прилад і я впав. Потім, вже коли ми проводили зйомки епізоду я повільно дрейфував у повітрі, пролітав повз стіни, лампи, членів команди. Це був небезпечний, але в той же час дуже корисний досвід. 

  Любите більше кішок чи собак? 

Кішок. Проте я люблю обох. Пам’ятаю на зйомки шоу «Руйнівники міфів» Кері приходила зі своїми двома собаками моєї улюбленої породи — французькими бульдогами. Але зараз у мене є кішка на ім’я Dipper, вона дуже мила, їй майже 4 роки, вона живе зі мною ще з моменту, коли вона була кошеням. Тому мушу сказати, що я люблю і кішок і собак, проте зараз у моєму житті є кішка.

 «Зоряні війни» чи «Термінатор»?

Звичайно «Зоряні війни», вони займають особливе місце у моєму серці. Мені подобаються усі частини фільму «Термінатор», його сюжет неймовірно привабливий, але «Зоряні війни» були моїм першим коханням, вони дуже важливі для мене.

  Можете поділитися секретами робота R2-D2? 

Так, звичайно. Робота R2-D2 зіграв актор маленького зросту Кенні Бейкер. Він уміщався у конструкцію і мав навіть у її основі спеціальні черевики, які застібалися, міг ворушити головою робота, жестикулювати руками. В усіх фільмах використовувалася також виключно механічна версія R2-D2, яка відрізнялася кількістю ніг. Так, у версії Кенні Бейкера було 2 ноги, а у версії робота — три. Взагалі R2 має безліч інструментальних пристосувань, що дозволяють йому бути механіком космічних кораблів і фахівцем по взаємодії з комп’ютерами.

  

Який Ваш улюблений колір і чому? 

Мій улюблений колір — чорний. Причиною, чому я ношу одяг чорного кольору майже завжди є те, що він приховує плями від кави, жирні плями, а також плями від крові. Коли ти конструюєш роботів, усі ці рідкі речовини контактують із твоїм одягом.

 

 Яка Ваша основна характеристика? 

Якщо б я мав описати самого себе, то впершу чергу назвав би себе конструктором, інженером. Що я роблю увесь день щодня, у чому я дуже справний — це вирішення проблем і знаходження рішень. Моя основна характеристика — вміння ніколи не здаватися, працювати допоки я не знайду рішення.

 

 Ваш улюблений фантастичний герой?

Тоні Старк (прим. супергерой, персонаж коміксів Marvel) — це чоловік із яким я найбільше себе ідентифікую, бо він є інженером, конструктором, він створює речі. Він має літаючий костюм, він вправний у механіці, робототехніці, електротехніці. І якщо ми говоримо про героя яким би я хотів бути, то це Тоні Старк. 

  

Чи замінять роботи людей?

Всі питають мене, чи роботи заберуть у нас нашу роботу. Я кажу — можливо, бо роботи дуже точні, вони не втомлюються, вони можуть виконувати конкурсний тест знову і знову з небагатьма помилками. Люди завжди дивляться на роботів iз точки зору людини, але задумайтесь на хвилинку, якою з точки зору робота є людина? Зазвичай у промисловій робототехніці є одна рука, що щось робить. Давайте порівняємо з людиною, у якої є дві руки, які працюють без перепрограмування. Ви можете одночасно бачити, чути і приймати рішення, засновані на цінностях, рішення здорового глузду, засновані на досвіді, який у вас є. Це все речі, які є дуже складними для роботів. Люди мають своє джерело живлення — їжу, а для роботів потрібна ціла інфраструктура з блоків живлення, багато різних проводів. Це потребує величезних інвестицій. Набагато простіше найняти на роботу одного, двох, трьох чоловіків. Тому з цієї точки зору, люди мають шанс ще довгий час поборотися за верховенство.

  

Що для Вас означає щастя?

Щастя для мене — бути у моїй майстерні, створювати речі, які допомагають вирішувати проблеми, бо у 9 випадках із 10 якщо мені щось потрібно для роботи, я не можу це придбати у магазині чи замовити он-лайн, у більшості випадків це щось, що ще не існує, тому я маю це створити. 

  

Якщо не Ви, ким би Ви хотіли бути? 

Я думав про це, бо де ти є у певний момент свого життя залежить від вибору, заснованого на ситуаціях, які трапляються дуже рідко. Це колекція рішень всього твого життя. Хорошою новиною є те, що я люблю своє життя, все те, що я зробив у своєму житті і усі рішення, які прийняв. Тому важко сказати ким би я був, якби не вступив до Університету Південної Каліфорнії (USC), якби не знайшов свого ментора — Тома Холмана, який тоді працював у фільмах Джорджа Лукаса, і не попросив його про стажування, яке дозволило мені працювати у найкращих компаніях у сфері кіноіндустрії. Тому моя відповідь я не знаю ким би я був якщо б не був собою, але мені подобається кожен вибір, який я зробив щоб дістатися до того рівня, на якому я знаходжуся зараз!

Відео інтерв’ю за посиланням: 

https://m.youtube.com/watch?v=muqJzVkkWj8

Прес-служба Міста без кордонів 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *