Українських журналістів пресують

журналістиСтарт нового політичного сезону у вересні позначився зростанням кількості погроз та залякувань журналістів, а також збільшенням кібер-злочинів проти ЗМІ.

Такі дані подає щомісячний моніторинг Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

За даними ІМІ, у вересні було зафіксовано 4 випадки погрозжурналістам (для порівняння, у серпні – 1).

У вересні також значно пожвавішали кібер-атаки на ЗМІ – 4 випадки. Протягом всього літа 2013 було зафіксовано лише 2 ДДоС-атаки на сайти ЗМІ.

Початок осені також позначився численними і різноманітнимифішинговими атаками на електронні скриньки відомихжурналістів та громадських активістів, які відбувались практично кожного тижня.

Найбільшу кількість порушень у вересні ІМІ зафіксував у категорії “перешкоджання виконанню законної професійної журналістськоїдіяльності” –  11 випадків (у серпні – 9, липні – 9).

Крім того, у вересні також відбулося зростання економічного тиску на ЗМІ та журналістів — 3 випадки (у серпні – 1, липні – 0, червні – 1). Дещо зріс і політичний тиск – 5 випадків (серпень – 4, липень – 1).

Водночас, незначно зменшилася кількість побиттів і нападів на журналістів – 4 випадки (у серпні – 5, у липні — 10). Однак було зафіксовано 2 випадки нападів на офіси ЗМІ, у той час як протягом літа таких випадків не було зафіксовано взагалі.

Найбільш резонансними порушеннями свободи слова у вересні ставтиск на інтернет-видання “Українська правда” та ініціативанародних депутатів від “Батьківщини” та Партії регіонів щодообмеження доступу до публічної інформації.

Таким чином, з початку року ІМІ зафіксував 64 випадки нападів та погроз журналістам, 100 випадків перешкоджань законній професійній діяльності журналістів, 37 випадків цензури, та 36 випадків політичного та економічного тиску.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *