Українсько-Угорська міжурядова комісія засідала в Ужгороді

VІ засідання Українсько-Угорської міжурядової комісії
з питань транскордонного та прикордонного співробітництва
проходить на Закарпатті
   У п’ятницю, 20 грудня, розпочалось шосте засідання Українсько-Угорської міжурядової змішаної комісії.

комісія

Українську сторону представили: Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України, Голова Української частини Комісії Анатолій Максюта, голова Закарпатської ОДА, заступник Голови Української частини Комісії Олександр Ледида, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорській Республіці Юрій Мушка, головний рятувальник області Мирослав Щербей, Начальник Чопської митниці Міністерства доходів і зборів України Сергій Харченко та інші. Угорську частину комісії представили: Державний секретар Міністерства юстиції та адміністративних питань Угорщини, Голова Угорської частини Угорсько-Української міжурядової змішаної комісії з питань транскордонного та прикордонного співробітництва Еріка Сабо, заступник Держсекретрая  Міністерства юстиції Вікторія Жьолд-Нодь, Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бачкаї, Глава Національного агентства з розвитку Габор Йенеї та інші.

Перше на порядку денному – питання видачі віз та дозволів на малий прикордонних рух українським громадянам. Тиждень тому в Угорському консульстві  в Ужгороді видали 50-тисячну візу. Позитивним,  погоджуються обидві сторони, є й те, що збільшилась кількість довгострокових шенгенських віз – терміном дії від 3 до 5 років.

Також обговорили стан роботи пунктів пропуску на спільному українсько-угорському кордоні. Зокрема, відкриття на українсько-угорському кордоні нових пунктів пропуску “Велика Паладь – Кішпаладь”, “Саловка – Епертешке”, “Гетень – Тисокеречень” та “Дийда – Берегдаровка”.

– Останній для української сторони має особливе значення, тож, сподіваюсь, позитивне рішення щодо вищезгаданого пункту пропуску стане логічним завершенням засідання комісії. Але важлива для нас не тільки розбудова інфраструктури, але й лібералізація самої процедури перетину кордону українськими громадянами, – наголосив Голова Української частини Комісії Анатолій Максюта.
– Ми відкриті для розгляду всіх питань порядку денного, адже у поглибленні співпраці зацікавлені обидві сторони – як угорська, так і українська, – зазначила Голова Угорської частини Угорсько-Української міжурядової змішаної комісії з питань транскордонного та прикордонного співробітництва Еріка Сабо.
– Маємо багато спільних питань, але для Закарпаття, як прикордонного регіону, у першу чергу важливим є все, що стосується розбудови прикордонної інфраструктури, створення нових пунктів пропуску, співпраці у питанні захисту від паводків, – розповів заступник Голови Української частини Комісії, керівник області Олександр Ледида.

Розглянули також і проект Декларації про наміри щодо комплексного розвитку автодорожніх пунктів пропуску через державний кордон між Україною та Угорщиною, можливість запровадження спільного контролю в пунктах пропуску через українсько-угорський державний кордон з урахуванням внесення змін до Шенгенського Кодексу Кордонів. А ще – перспективи розвитку інфраструктури пунктів пропуску на українсько-угорському кордоні, питання розвитку українсько-угорських транспортних зв’язків (будівництво під’їзної дороги до КПП “Лужанка” та об’їзної траси навколо м. Берегове).

Також обговорили досвід реалізації Програми транскордонного співробітництва ЄІСП “Україна-Угорщина-Словаччина-Румунія” 2007-2013 і підбили підсумки виконання великомасштабного проекту “Ефективний та безпечний кордон між Україною та Угорщиною”.
Прес-центр ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *