Категорії Новини

Україна втрачає обороноздатність

Як стало відомо з джерел наближених до Міністерства оборони України, прийнято рішення про розформування 16-го окремого батальйону 128-ї механізованої бригади, що дислокується в Ужгороді на вул. Другетів. Батальйон – це 40 танків. З коментарем з цього приводу ми звернулися до голови екс-депутата Закарпатської обласної ради, члена громадської ради при Закарпатській обласній державній адміністрації, людини, яка неодноразово надавала матеріальну і моральну підтримку цій військовій частині, – Віталія Постолакі.

16-й окремий танковий батальйон 128-ї механізованої бригади дислокується в місті Ужгороді на вулиці Другетів. Колись ця частина була танковим полком із славною бойовою історією.

Наприкінці першого тижня вересня щорічно святкується День танкіста. В цьому році це буде останнє свято для особового складу танкового батальйону, оскільки до кінця листопада поточного року частина повинна бути розформована. Близько 40 бойових машин вже сьогодні розподіляють по іншим військовим частинам. Деякі з них підуть на утилізацію.

На офіційних сайтах міністерства оборони інформація відсутня, оскільки носить закритий характер. Разом з тим із достовірних джерел відомо, що техніка та особовий склад батальйону, згідно стратегії реформування Збройних сил України, підлягають розформуванню. Частина особового складу (офіцери, прапорщики, контрактники), хто має відповідну вислугу років – будуть відправлені достроково на пенсію, дехто буде переведений в інші військові частини, а інші ж – опиняться на вулиці, тобто поповнять армію безробітних. В Ужгороді ж залишиться лише гірничо-піхотний батальйон та деякі інші невеликі за чисельністю частини.

Фактично, найзахідніша точка України, залишається без потужної військової підтримки. Систематичне нищення Збройних сил України відбувається вже давно. Наші політики та чиновники ніяк не хочуть зрозуміти, що без потужної армії з нами ніхто в світі рахуватися не буде. Це давно вже доведено. В Україні чисельний склад правоохоронців давно перевищує чисельний склад Збройних сил (міліція та внутрішні війська – близько 300 тис. чол., армія – близько 200 тис. чол.). Це статус поліцейської держави. Про це я наголошував ще в 2009 році. Також хотів би наголосити, що нинішній міністр оборони України Саламатін Дмитро Альбертович є ставлеником Росії. А нашому східному сусідові не потрібна сильна військова Україна. Легше буде в майбутньому її поставити на коліна.

Тому такі дії міністерства оборони і не дуже дивують. Дивує інше, чому наші депутати Верховної Ради (що провладні, що опозиція) не реагують на такі необдумані рішення. Та тому, що їм це все «по барабану». Як наслідок розформування танкового батальйону хотів би також наголосити на наступному. Поблизу Ужгороду знаходиться унікальний військовий полігон (між селами Оріховиця та Ярок). Це фактично єдиний гірський полігон для танкістів в Україні. Тут ще за часів радянської влади готували танкістів для Афганістану. Тепер же десятки гектарів землі не будуть використовуватись військовими, а це значить, що дана земля піде під роздачу. Але не потрібно радіти, що ви, чи ваші знайомі, родичі отримають тут клаптик землі. Все буде банально просто – в черговий раз кращі землі отримають ті, хто й так скупив вже пів України.

Напередодні виборів хочу звернутися до всіх 14 кандидатів в народні депутати України від Ужгорода та району – люди не забувайте, що захищати потрібно не тільки соціальні програми, але й потрібно дбати про безпеку держави, потрібно бути патріотами своєї країни, зміцнювати її обороноздатність, безпеку та непорушність кордонів!

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *