Україна відмовилась від знижки на газ

ЯценюкОфіційний Київ відмовився від запропонованої Москвою знижки на газ в $100 за 1 тис. куб.м, оформленої рішенням уряду РФ, і наполягає на закріпленні ринкової ціни безпосередньо в контракті, заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

“Ми залишаємося на тих позиціях, на яких були – переписуємо контракт і встановлюємо ринкову ціну на газ”, – сказав він на засіданні уряду.

“Двічі на ті ж самі граблі не наступаємо”, – підкреслив прем’єр.

Росія в 2010 році в рамках так званих Харківських угод вже надавала Україні знижку в 30% до ціни газу в контракті між “Газпромом” і “Нафтогазом” на 2009-2019 роки, але не більше $100 за 1 тис. куб. м, в обмін на продовження оренди бази Чорноморського флоту в Севастополі на 25 років. Ця знижка була оформлена російським урядом як зниження мита на поставки газу в Україну. Після анексії Криму Росія денонсувала Харківські угоди, після чого уряд РФ скасував своє рішення про мито, заявивши про підвищення ціни газу до $ 485 за 1 тис. куб. м.

Яценюк заявив, що вважає нову пропозицію про подібну знижку пасткою. За його словами, в нинішніх умовах у Києва немає підстав довіряти російському уряду, тому українська сторона наполягає на перегляді безпосередньо контракту.

Україна, як і раніше, вважає ринкову ціну в $268,5 за 1 тис. куб. м, за якою вона розрахувалася за газ, отриманий у першому кварталі, і за якою готова оплатити за всі інші вже зроблені “Газпромом” постачання.

Прем’єр уточнив, що глава Міненерговугілля Юрій Продан і керівництво “Нафтогазу” у середу продовжують газові переговори з російською стороною за посередництва Єврокомісії в Брюсселі, а Росія втретє перенесла термін введення передоплати на газ (до 16 червня).

Газета “День”

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *