Україна має звернутися до Ради Безпеки ООН з приводу економічного тиску Росії

Лемак ВПро це у соцмережі Фейсбук заявив доктор юридичних наук, професор  УжНУ, член-кореспондент Національної академії правових наук України Василь Лемак:

“Президент в інтервю телеканалам підтвердив найгірші припущення – грубий економічний шантаж з боку Росії наяву, підтвердив, що таким способом Росія намагається перешкодити здійсненню суверенних прав України як держави. Я не фахівець з міжнародного права, але загроза економічної агресії з боку Росії, як на мене, є приводом, окрім інших дій, для звернення України до Ради безпеки ООН, а не для капітуляції. Одна з держав-членів ООН грубо порушує загальновизнані норми і принципи міжнародного права. Україна має вказати світу на порушення зобовязань Росії (правонаступника СРСР) , які випливають, зокрема, із Заключного акту НБСЄ в Гельсінкі 1975 р. Чи поважає Росія право на суверенну рівність держав, вибору українським народом власної політичної та економічної системи?”
Зверніть увагу – чи дотримала Росія свого зобовязання «за всіх обставин утримуватися від будь-якого акту військового або політичного, економічного чи іншого примусу, спрямованого на те, щоби підкорити своїм власним інтересам здійснення іншою державою-учасником прав, властивих її суверенітету і таким чином забезпечити собі переваги будь-якого роду»? Перечитайте зміст наведеного зобовязання кожної держави, яка в 1975 р. підписала Гельсінські документи. Хіба дії Росії не є актом економічного примусу щодо України?”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.