Українських воїнів-захисників нагородили високими церковними відзнаками

Українських воїнів-захисників нагородили високими церковними відзнаками

15 березня 2021 р., в рамках відзначення 82-ї річниці проголошення державної незалежності Карпатської України (15.03.1939), на Красному Полі біля с. Рокосово Хустського району, за участі представників духовенства Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України, українських громадсько-політичних організацій, закладів вищої освіти, учасників бойових дій в російсько-українській війні 2014 – 2021 рр. та небайдужої громадськості було урочисто піднесено живі квіти до пам’ятного Хреста на честь полеглих героїв та оборонців Карпатської України (1939 – 1944) та її Президента о. Августина Волошина, запалено поминальні лампадки і відслужено молебень за Україну та заупокійну літію.
Богослужіння очолив Преосвященніший Віктор Бедь, єпископ Мукачівський і Карпатський, керуючий Мукачівсько-Карпатською єпархією Православної Церкви України, ректор Карпатського університету імені Августина Волошина, народний депутат України 1-го скликання, голова Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті, почесний голова Закарпатської крайової організації Народного Руху України у співслужінні протоієрея Анатолія Натолочного, священнослужителя кафедрального храму апостола українського Андрія Первозваного в м. Ужгород.
Після богослужіння та урочисто-святкової архієрейської промови, Преосвященніший владика Віктор Бедь, за вияв патріотизму, мужності та героїзму в обороні України та боголюбивого українського народу в російсько-українській війні (2014 – 2021), та з нагоди 82-ї річниці проголошення Карпатської України, нагородив ряд українських воїнів-захисників і добровольців високими церковно-громадськими відзнаками:

 • Соколачко Юрій Іванович – орденом «Честі та Доблесті» (посмертно);
 • Король Юрій Васильович – орденом «Честі та Доблесті» (посмертно);
 • Данільченко Олександр Опанасович – орденом «Честі та Доблесті» (посмертно);
 • Ільницький Віктор Юрійович – орденом «Честі та Доблесті» (посмертно);
 • Каганець Руслан Михайлович – орденом «Преподобного Іллі Муромця, чудотворця Києво-Печерської обителі»;
 • Стойка Роман Васильович – орденом «Преподобного Іллі Муромця, чудотворця Києво-Печерської обителі»;
 • Боднар Михайло Михайлович – орденом «Преподобного Іллі Муромця, чудотворця Києво-Печерської обителі»;
 • Вовканич Микола Миколайович – орденом «Преподобного Іллі Муромця, чудотворця Києво-Печерської обителі»;
 • Бокотей Максим Ігорович – медаллю «Рівноапостольного Володимира, Великого князя Київського»;
 • Горзов Петро Олександрович – медаллю «Рівноапостольного Володимира, Великого князя Київського»;
 • Ізай Василь Михайлович – медаллю «Рівноапостольного Володимира, Великого князя Київського»;
 • Матішинець Степан Степанович – медаллю «Рівноапостольного Володимира, Великого князя Київського»;
 • Пацкан Віктор Імревич – медаллю «Рівноапостольного Володимира, Великого князя Київського»;
 • Царегородцев Євген Олександрович – медаллю «Рівноапостольного Володимира, Великого князя Київського».

Під час урочисто нагородження, окрім духовенства Мукачівсько-Карпатської єпархії Православної Церкви України, були присутні: представники Закарпатського обласного товариства борців за незалежність України в ХХ столітті, Закарпатської крайової організації Народного Руху України, Християнсько-народної спілки Закарпаття, Закарпатської крайової «Просвіти», Закарпатського осередку «Молодий Рух України», Карпатського університету імені Августина Волошина, Ужгородської української богословської академії, Української асоціації студентів, українських воїнів-захисників і добровольців, зокрема, Добровольчого батальйону «Сонечко», учасників бойових дій в російсько-українській війні 2014 – 2021 рр. та небайдужої громадськості.

Пресслужба МКЄ ПЦУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *