«Українські вечорниці» єднають серця наших біженців у Німеччині (фото)

Днями в м. Ульм (Німеччина) пройшов уже другий концерт українських талантів «Українські вечорниці», організований українською діаспорою за посильної підтримки вимушених переселенців з України.

Україна – багата на таланти і чимало самородків, утікаючи від жахіть війни, опинилися в ФРН, зокрема в місті над Дунаєм – Ульм. Тут вони, як годиться нашим людям, швидко знайшли дорогу до українців, які чи то народилися на теренах Німеччини, чи давно мешкають тут. Між багатьма із них зав’язалася міцна дружба і виникла тісна співпраця крізь призму допомоги Україні та одні одним. А щоб не асимільовуватись, нести світові нашу безцінну культуру, звичаї і традиції вирішили час від часу збиратися на «Українські вечорниці». Щоб поспівати своїх пісень, зіграти твори українських композиторів, принести радість іншим людям, даруючи українське мистецтво. А ще – у творчості найкраще сублімуються як фантомні спогади з війни, так і біль та туга за Батьківщиною.

Допомагати організовувати святковий концерт заповзялися навіть ті українці, які ніколи не здогадувалися про такий свій талант. Приміром, учителька фортепіано з Кременчука Тетяна Коржова не тільки сама блискуче виступила на міроприємстві, але й зорганізувала виступ свого обдарованого учня Армана Шахраманяна, – майбутньої зірки української сцени, – який зворушливо виконав українські шлягери «Чорнобривці» та «Минає день». Мама талановитих акробаток Дани та Анни Левіних Олена (м. Київ) допомагала дівчатам готувати сцену до їх приголомшливих виступів. До слова, юні циркові артистки вже є впізнаваними особистостями в Ульмі, позаяк за півроку проживання тут виступали на багатьох важливих підмостках. 

Після святкових виступів, кожен із яких зривав бурхливі овації глядачів, у гостинному дворі «Тойтонія» втікачів від війни консультували із документами, а для дітлахів були влаштовані майстер-класи із ліпки та малювання. Кожен із маленьких українців пішов задоволеним додому, тримаючи у руках вироби, зроблені власноруч. Тінейджери також не залишилися без уваги:  із ними у формі гри займалася київська психологиня Дана Нагорна. 

Присутні ще довго не хотіли розходитися із святкового дійства, невимушено спілкуючись за смачною кавою із пирогами, які для них організували меценати. Найщасливішими ж, вочевидь, пішли зі свята його юні учасники, які за свої здібності, проявлені на сцені, отримали від благодійників Томаса Кінлє та Нестора Аксюка квитки у відомий парк розваг «Леґоланд».

Оксана Кузьмінська

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *