Categories Новини

Угорці масово вийшли на акції проти єврейського засилля (відео)

HUNGARY-POLITICS-RACISM-FARRIGHT-JEWSУ Будапешті проходить Світовий єврейський конгрес, метою якого є вияв підтримки угорським євреям на тлі зростання антисемітизму у країні. Напередодні заходу у місті відбулася акція протесту.

У неділю, 5 травня, у Будапешті відбулася зустріч Світового єврейського конгресу (WJC) – міжнародної організації, яка об’єднує єврейські громади та організації у ста країнах світу. Для участі в ній до столиці Угорщини прибули понад 600 делегатів

Конгрес відбувається раз на чотири роки переважно в Єрусалимі. Проте у 2013 році місцем його проведення було обрано саме Будапешт – на знак солідарності з угорськими євреями на тлі зростання антисемітських настроїв в Угорщині. Цьогорічною темою зібрання стане зростання кількості праворадикальних рухів та поширення антисемітизму в Європі. Пленарне засідання 14-го Конгресу розпочнеться увечері 5 травня і триватиме до 7 травня.
Eвросоюз посилює тиск на Будапешт
Партнери по ЄС стурбовані суперечливою конституційною реформою в Угорщині

Акція протесту напередодні

Проведенню Конгресу в Будапешті передувала акція протесту. У суботу, 4 травня, у центрі міста пройшла “антибільшовицька та антисіоністська” демонстрація, учасники якої виступали зокрема проти ізраїльських інвесторів в Угорщині. У мітингу взяли участь близько 500 прихильників праворадикальної угорської партії “Рух за кращу Угорщину” (“Йоббік”). Деякі учасники акції одягли форму забороненої у країні воєнізованої організації.

Лідер партії “Йоббік” Габор Вона та інші політики третьої за впливовістю політичної сили країни, представленої в парламенті 43 місцями із 386, виступили на мітингу з антисемітськими промовами. “Ізраїльські загарбники, ці інвестори, повинні підшукати для себе іншу країну, Угорщина не продається”, – заявив на мітингу Габор Вона. Політик закликав євреїв країни “вибачитися перед угорцями за вбивства”, які, за його переконанням, вчинили у країні єврейські комуністи.

Антисемітизм в угорському парламенті

За уявленнями учасників акції, Будапешт було обрано для проведення WJC для того, аби присоромити угорців. “Наша країна потрапила під ярмо сіонізму”, – сказав під час мітингу депутат угорського парламенту Мартон Гьонгьоши. Наприкінці 2012 року цей політик вимагав створення переліку євреїв, які живуть в Угорщині, нагадує інформаційне агентство Reuters. Агентство зауважує, що інвестиції в угорську економіку зробили деякі єврейські підприємці, зокрема і президент WJC Рональд Лаудер. Проте у порівнянні до інвестицій американських та європейських підприємців їхній обсяг незначний.

Речник WJC висловив занепокоєння через те, що ці політики знаходять в Угорщині публічну платформу для своїх антисемітських та антиізраїльських висловлювань
Напередодні відкриття Конгресу високопоставлені особи опозиційної партії «За кращу Угорщину» публічно висловили звинувачення в бік ізраїльського президента Шимона Переса, який, за їх словами закликає ізраїльтян купувати в Угорщині нерухомість. Вони також вважають, що проведення засідання конгресу в Угорщині ганьбить країну і угорський народ.

Член партії «За кращу Угорщину», Еніко Ковач:

«Очевидно, члени Конгресу зрозуміють, що гучні заяви Шимона Переса не на жарт зачіпають гордість корінної, державотворчої нації угорців».

Законодавець партії «За кращу Угорщину», Мартон Гонгосі:

«Кожного, хто критикує політику Ізраїлю або перешкоджає поширенню сіонізму, називають антисемітом. Це роблять для того, щоб приховати темну роль сіонізму і світового єврейства у процвітанні комуністичних диктатур. Незважаючи на загальноприйняті норми міжнародного права, Ізраїль витісняє корінний палестинський народ з власної землі. Це геноцид в таких масштабах, яким позаздрив би навіть головний ідеолог фашистської Німеччини».

Прем’єр-міністр Віктор Орбан, який має розглянути питання відкриття сесії Асамблеї в неділю, 5 травня, наказав заборонити мітинг, однак суд відхилив його прохання.
йоббік

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *