Балога об’явив РПЦ неадекватною

“Всі ми добре розуміємо, що сьогодні церква в широкому розумінні життя – більше, ніж духовність. Особливо, якщо це РПЦ . Але остання просто вже переходить усі межі адекватності. Особливо в питанні 1025-річчя Хрещення Русі”, – Відреагував нардеп на озвучену главою Російської православної церкви патріархом Кирилом версію відзначення 1025-річчя Хрещення Русі, яке начебто має пройти у липні в Москві.

“Може краще, щоб Кирило святкував у Москві ще й появу християнства як такого, або річницю Вірменські церкви (вона старіша за нашу)? Бо яке відношення Московія має до Хрещення Київської Русі? Правильно – ніяке”, – наголосив Балога.

“Тому особисто я сподіваюся, що патріархи основних православних церков не приїдуть до Москви, якщо Україна в особі церкви, влади, опозиції і громадськості запросять православних ієрархів до нас, і за одне ми створимо умови, щоб в цьому році почався процес створення єдиної Української Православної Церкви. Час для цього настав і нас підтримають всі (зрозуміло – за винятком Кирила)”, – підкреслив політик.

“Вважаю, що Янукович в цьому процесі може відіграти важливу позитивну роль. Але для цього потрібно витягнути голову з піску і дати зрозуміти Москві, що Україна хоче свій патріархат і свою ідентичність”, – зазначив Віктор Балога.

 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *