Угорщина відмовилася фінансувати будівництво сміттєпереробного заводу в Закарпатті

Угорщина відмовилася фінансувати будівництво сміттєпереробного заводу в Закарпатті
Про це інформують у спільноті “Українське Закарпаття”:
“Грошей на Закарпаття в Угорщини поменшало!
Через погіршення економічної ситуації в Угорщині, котрій через проросійську позицію Брюссель урізав фінансування, грошей у Будапешта на проекти за кордоном поменшало.
За нашою інформацією нещодавно угорською стороною було озвучено, що кошти на будівництво сміттєпереробного заводу у Яношах угорці не дадуть і радять Закарпаттю звертатися за ними до українського Уряду.
Вирішення проблеми з відходами на Закарпатті знову відкладається.”
***

Будівництво сміттєпереробного заводу планували розпочати 1 червня у селі Яноші Берегівського району. Про це 19 травня на сесії Закарпатської обласної ради повідомив голова облради Володимир Чубірко.

За його словами, на реалізацію цього проєкту міжнародні партнери виділили понад 7 млн євро. “Три млн євро виділили угорською стороною, до п’яти мільйонів — Євросоюзу. У нас є всі кошти, щоб реалізувати цей проєкт. Це спільне досягнення — перший повноцінний сміттєпереробний завод, який забезпечить утилізацію сміття 200 тисяч населення Берегівського району”, — повідомив Володимир Чубірко.

Що відомо:

  • Сміттєпереробний завод у селі Яноші Берегівського району відкривали у грудні 2015 року. Тоді запустили у тестовому режимі сортувальну лінію. Проєктом передбачили, що у 40-ка населених пунктах Берегівського району мали встановити 70 пунктів роздільного збору сміття. Завод, який мав би переробляти за рік понад 30 тис. тонн відходів, не працював жодного дня. Для його повноцінної роботи необхідні місця для захоронення та компостування органіки.
  • На будівництво тих споруд, які є на місці майбутнього заводу, вже витратили понад 14 мільйонів гривень з держбюджету та грантових коштів. За цю суму побудували кілометр під’їзної дороги, ангар, встановили прес і сортувальну лінію, пристосовану до сміття та інше обладнання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *