Угорщина передала Закарпатській області партію рідкого хлору для знезараження питної води

Угорщина передала Закарпатській області партію рідкого хлору для знезараження питної води

Уряд Угорщини передав Закарпатській області партію рідкого хлору для знезараження питної води, яка централізовано подається населенню. У вівторок (24.02) вантажівка з хлором прибула з Угорщини через Міжнародний пункт пропуску «Тиса», що на українсько-угорському кордоні. З угорського боку вантаж супроводжував генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайла, з українського боку партію хлору в присутності засобів масової інформації прийняв голова облдержадміністрації Геннадій Москаль.
– Після того, як в Україні виникла критична ситуація з поставками хлору вітчизняного виробництва, ми звернулися до Генерального консульства Угорщини в Ужгороді з проханням про допомогу, – розповідає Г.Москаль. – І одразу отримали позитивну відповідь. Сьогодні на Закарпаття прибули три тонни рідкого хлору, які отримає Ужгородський водоканал. А звідти ми розподілимо цю стратегічно важливу речовину по районах у залежності від потреби. Загалом Угорщина готова поставити 15 тонн хлору, якого вистачить для безперебійної роботи 18 підприємств водоканалу Закарпаття протягом півтора місяця. Хочу підкреслити, що проблема з хлором в Україні має штучне, а не об’єктивне підґрунтя, в результаті чого можуть постраждати прості люди.
– Угорщина, як і Україна, використовує хлор для знезараження питної води і має власне його виробництво, – повідомив Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайла. – Ми чудово розуміємо, до чого може призвести відсутність цієї речовини на підприємствах водоканалу, тому не могли не відгукнутися на прохання Закарпатської облдержадміністрації. Наголошую, що допомога Угорщини стосується всіх  мешканців області, незалежно від їх національності. Наш уряд і надалі надаватиме Закарпаттю різноманітну гуманітарну допомогу.
Нагадаємо, що через зупинку українського підприємства «Дніпро-Азот» запасу хлору для безперебійної роботи 18-ти насосно-фільтрувальних станцій області залишилося на кілька тижнів. У разі відсутності хлору підприємства змушені будуть припинити свою роботу й зупинити централізоване постачання води населенню, що неминуче призведе до спалаху інфекційних хвороб. Щоб не допустити цієї ситуації, Геннадій Москаль звернувся до Генерального консульства Угорщини в Ужгороді з проханням надати Закарпаттю як гуманітарну допомогу партію рідкого хлору.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *