У Закарпатті збираються будувати високогірний туристичний кластер «Боржава»

У Закарпатті збираються будувати високогірний туристичний кластер «Боржава»

Про це йшлося на нараді, яку провів керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак. На ній обговорили проєкт створення в Україні високогірного всесезонного спортивно-туристичного кластеру «Боржава», інформує Офіс Президента.

Проєкт презентував представник австрійської гірськолижної індустрії, багаторічний учасник підготовки літніх та зимових Олімпійських ігор, бенефіціарний власник компанії «Боржава Ессет» Гернот Ляйтнер.

Він зазначив, що пандемія коронавірусу у світі створила такі умови, коли кожна держава береться розвивати внутрішні ресурси. Україна має унікальні ресурси та природу, а місце розміщення майбутнього кластеру – полонина Боржава з її розташуванням і транспортним сполученням сприятимуть розвитку туристичного потенціалу всього регіону, наголосив він.

Керівник Офісу Президента констатував, що Україна зацікавлена у втіленні цього проекту і запропонував створити на базі Національної інвестиційної ради робочу групу щодо реалізації проекту.

«Що швидше ви будете готові презентувати Президенту детальний проект, терміни, кошторис – то краще. Ми готові сприяти на всіх рівнях», – сказав керівник Офісу Глави держави.

Олексій Петров, голова Закарпатської ОДА, в інтерв’ю онлайн-журналу Варош теж прокоментував це питання майбутнього гірськолижнього курорту.

“Маючи в рази кращі умови та потенціал, ніж у Прикарпатті, Закарпаття суттєво наразі програє. І це попри те, що в нас є найвисокогірніший лижний курорт Драгобрат, де сніг лежить до травня. Є Красія з однією з найдовших трас до 3500 метрів.

Є Полонина Руна, є Боржава, де з грудня наступного року планують запустити курорт у 5 разів більший, ніж Буковель, є навіть плани подавати заявку на зимові олімпійські ігри 2025”, – сказав посадовець.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *