У Закарпатському облвійськкоматі роз’яснили права резервістів, яких викликали на збори

військкоматПротягом вересня проводиться черговий цикл навчальних зборів у 8 військових частинах Збройних Сил України. У ході оповіщення військовозобов’язаних-резервістів на навчальні збори, Закарпатський обласний військовий комісаріат нагадав про їх права та обов’язки.

За роз’ясненням тимчасового виконувача обов’язків військового комісара області, полковника Петра Марка, військовослужбовці при звільненні в запас зараховуються до військового оперативного резерву. Відбувається це в обов’язковому порядку на підставі вимог статті 17 Конституції України, статті 26² Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”. Зараховані до оперативного резерву військовослужбовці приписуються до військових частин, в яких вони проходили службу або інших військових частин за військово-обліковою спеціальністю та можуть залучатись на збори з резервістами в цих військових частинах.

За законодавством резервісту компенсується на час навчальних зборів:

  • середньомісячна заробітна плата за час, який він перебував у військовій частині;
  • гроші за проїзд до військової частини та в зворотному напрямку.

Резервісту виплачуються (в залежності від військового звання):

  • одноразове грошове заохочення за підсумками року (тим хто виконав програму зборів): від 1600 до 3100 грн.;
  • грошова виплата за 30 діб підготовки від 2175 до 2900 грн.
  • добові за кожен день перебування у військовій частині: від 6 до 15 грн.;
  • одна мінімальна заробітна плата на місяць тим, які на день призову на збори не працюють та офіційно зареєстровані у центрі зайнятості населення – 1450 грн.

Крім того резервісту на весь період виконання обов’язків служби у військовому резерві (час проведення зборів) гарантується збереження робочого місця, державне страхування та безкоштовне медичне забезпечення.

– У підсумку  за 10 днів зборів кожен резервіст  отримає 700-800 грн. залежно від військового  звання, а за підсумками року, тим хто виконав програму зборів, виплатять 1600-2800 грн., – зазначає військком. – Крім того працевлаштовані резервісти отримуватимуть середньомісячну заробітну плату за час перебування у військовій частині, а ті, хто офіційно зареєстрований у центрі зайнятості населення – одну мінімальну заробітну плату на місяць (за 10 діб – 480 грн.). Крім того це можливість зустрітися раз на рік зі своїми бойовими товаришами, удосконалити свої військові навички, практично виконати стрільби з бойової зброї, стрибки з парашуту тощо.

Варто наголосити, що призов резервістів на військову службу здійснюється тільки у разі оголошення мобілізації. В такому випадку резервіст зобов’язаний прибути до своєї військової частини протягом 24 годин або самостійно, або за допомогою військового комісаріату.

Нагадаємо, раніше Закарпатський ОВК повідомляв, що у вересні 2016 року в зоні відповідальності оперативного командування «Захід» проводитимуться збори з військовослужбовцями-резервістами. До зборів залучать тих, хто має бойовий досвід, отриманий під час проведення АТО на території Луганської та Донецької областей. З початку 2016 року такі збори вже проведено у 4 військових частинах.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *