У Закарпатській митниці відбулася важлива міжнародна зустріч

У Закарпатській митниці відбулася важлива міжнародна зустріч
Питання прискорення оформлення вантажівок та усунення черг на українсько-словацькому кордоні, ефективна взаємодія суміжних митних служб через електронний обмін інформацією, впровадження митних процедур країн Євросоюзу – стали предметом обговорення під час зустрічі начальника Закарпатської митниці Держмитслужби Івана Бережнюка з Генеральним консулом Словацької Республіки в м.Ужгород Паволом Панісом, у вівторок, 4 листопада.
Насамперед головний митник Закарпаття подякував поважному дипломату за слушну зустріч, зазначивши, що з початку листопада на словацькій стороні збільшено кількість оформлення вантажівок у пункті пропуску «Ужгород-Вишнє Нємецьке», що зменшило велику чергу на українському боці. Посадовець також поінформував гостя, що керівники обох митних постів регулярно проводять зустрічі для вирішення нагальних питань.
– Ми з розумінням ставимося до технічних проблем на словацькій стороні (вийшов з ладу сканер), – зауважив Іван Григорович, додавши: – Тому пропонуємо у робочому порядку проводити сканування вантажівок на українській стороні, що дасть можливість перевізникам у спрощеній формі швидше пройти контроль на словацькому пості.
Що стосується електронного обміну інформацією, то закарпатські митники лише «за», бо розуміють, що рухаємося до Європейського Союзу. «Перевізники і суб’єкти ЗЕД також мають знати, що вся необхідна інформація щодо їх товарів – нам доступна», – підкреслив керівник митниці.
Зі свого боку, пан Генконсул повідомив, що після нещодавньої зустрічі з Іваном Бережнюком, він розмовляв з керівником Фінансової служби Словаччини Даніелою Ключковою щодо надання практичної допомоги українським митникам у впровадженні митної політики ЄС.
– Сьогодні отримав від керівництва Міхайловецької митниці відповідь, що словацька сторона готова до проведення міжнародної зустрічі на кордоні на рівні керівників митної та фінансової відомств обох держав, – зазначив дипломат, додавши: – Словацька сторона зацікавлена якнайшвидше вирішувати актуальні проблеми, що виникають на кордоні. Зокрема, питання сканування транспортних засобів на українській стороні з наданням копій документів словацьким митникам, що значно прискорить їх оформлення та зменшить черги на кордоні.
Очільник дипломатичного відомства також поінформував, що за 2 тижні словацька сторона відремонтує сканер. А також про те, що з 9 листопада п.р. Словаччина проводитиме на кордоні тестування на виявлення ковіду-19 у зв’язку з посиленням протиепідемічних заходів у країні.
Насамкінець конструктивного діалогу Іван Бережнюк повідомив дипломата, що наразі у Держмитслужбі проходить реорганізація, незабаром буде призначено Голову Служби. Також запевнив, що докладе усі зусилля, аби двостороння зустріч керівників Фінансової служби Словаччини та Держмитслужби України відбулася у найкоротші строки.
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *