У соцмережах ужгородці діляться фотографіями комети Neowise

У соцмережах ужгородці діляться фотографіями комети Neowise

Над Землею пролітає рідкісна і дуже давня комета Neowise (офіційна назва C/2020 F3). Космічне тіло пролітає близько від Сонця, а потім зближується із Землею. Її можна побачити раз на 6800 тисяч років.

На підльоті до Сонця її зовнішні оболонки нагріваються, так утворюється хвіст із газу і пилу. Насправді у цієї комети — два хвости. Нижній складається з пилу, верхній — це потік газу, іонізованого сонячним випромінюванням.

Комету відкрили космонавти NASA ще 27 березня за допомогою інфрачервоного телескопа WISE. Її було видно здалеку як нечітку крапку світла, яка рухається небом.

Чому її назвали Neowise? Кометі дали ім’я на честь телескопа, що помітив її, — Near-Earth Object Wide-field Infrared Survey Explorer.

Найкраще буде дивитися на комету в ніч з 22 на 23 липня. Тоді Neowise підлетить ближче до Землі. Її буде добре видно за півтори години після заходу.

Починаючи з 14 липня 2020 року жителям північної півкулі краще спостерігати її ввечері, після заходу сонця. Дивитися потрібно на північний захід. Що ближче до кінця місяця, то її буде видно вище над горизонтом.

Зараз комета помітна навіть неозброєним оком, але для кращого спостереження варто використовувати бінокль або телескоп.

Знімки вже публікують по всьому світу, зафіксували комету і над нічним Ужгородом.

Комета над заводом JABIL (фото Віктора Гануса)

Над філармонією (фото Віктора Гануса)

Вид з Радванського кар’єру (фото Олександра Маріаша)

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *