У рамках благодійного кіномарафону “Кінотолока” в Ужгороді покажуть фільм “Червоний”

Сьогодні, 18 травня,о 17:30 в рамках благодійного кіномарафону «Кінотолока» відбудеться показ художнього фільму «Червоний», режисера Зази Буадзе.

Цього разу у КІНОТОЛОЦІ візьме участь режисер-постановник фільму Заза Буадзе. Після показу фільму відбудеться творча зустріч з автором.

Події картини «Червоний» розгортаються у 1947 році в ГУЛАГу. В радянську колонію суворого режиму потрапляє двоє українців. Один із них – воїн УПА Данило Червоний, а інший – радянський льотчик з Чернігова Віктор Гуров. Його літак збили над позиціями ворога, через що пілот потрапив у полон і його звинуватили у дезертирстві. Гуров ставиться до Сталіна, як до героя і вважає, що воєнний суд просто помилився. Разом із ним строк відбуває Червоний, що завзято боровся проти комуністичного режиму. Обидва герої мусять пройти крізь пекло і нелюдські умови каторги, переслідування кримінальних ватажків, підлість, зраду і відчай. З часом Данило знаходить у собі сили протистояти тюремному режиму і організувати повстання.

В основу сюжету стрічки покладено однойменний роман Андрія Кокотюхи.

Картину відзначили премією Української кіноакадемії «Золота Дзига» в номінації «Краща робота художника з костюмів».

У фільмі задіяний актор Ужгородського драматичного театру Олександр Мавриц, який зіграв роль начальника табору. В картині також знімалися Микола Береза, роль Данили Червоного та Олег Шульга – Віктор Гуров.

Фільм знятий студією Інсайтмедіа продюсерський центр за підтримки Державного агентства України з питань кіно у 2017 році.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *