У Рахові оголошено безстроковий Євромайдан

гуцул 26 листопада 2013 року в закарпатському Рахові відбувся численний мітинг на підтримку евроінтеграції України. Більше 200 містян вийшли на центральну площу Рахова до міського будинку культури, аби засвідчити свій протест проти ганебного рішення уряду Азарова припинити підготовку до підписання Угоди про асоціяцію між Україною та ЕС. Районна «регіональна» влада також вирішила «допомогти» пікетувальникам – у будинку культури, звідки учасники акції брали живлення для апаратури, перед початком акції вимкнули електроенергію, яка так і не з’явилася до завершення мітингу.

рахів євро

Під час акції протесту громада скандувала: «Україна – це Европа!», «Слава Україні!», «Банду – геть!».

Як зазначив ініціятор заходу – голова Рахівської районної організації ВО «Свобода» Микола Косівський – протест необхідний, бо нині українці мають історичний шанс повернути Україну в лоно европейської спільноти, і протести – це єдиний шлях тиснути на владу, яка втратила зв’язок із реальністю та глуха до голосу народу. «Ми вже давно в Европі, бо Рахів, власне, є її географічним центром. Але, на жаль, рівень життя у нас далеко не европейський, права і свободи громадян для нинішньої українофобської влади нічого не важать. Зараз у нас є історичний шанс змінити ситуацію і повернутися в лоно европейської спільноти. Спосіб домогтися цього – тиснути на владу шляхом протестів, бо иншої мови режим не розуміє!», – наголосив під час виступу Микола Косівський.рахів2

Заступник голови Рахівської районної організації ВО «Свобода» Микола Козурак подякував громаді, що люди вийшли й підтримали европейські прагнення мільйонів українців, продемонструвавши у такий спосіб солідарність із громадянами-мешканцями сотень міст України. «Наше місце – тільки в Европі, бо ми є европейці! Азійська Москва – це не наш шлях розвитку, тому гасло «Геть від Москви!» є нині першим на порядку денному. Ми повинні дотиснути Януковича, аби на Вільнюському саміті він підписав Угоду про асоціацію. Інакше – імпічмент», – заявив Микола Козурак.

Свою позицію щодо останніх подій в державі також вислови депутати райради від опозиційних сил та всі охочі краяни. Люди спільні в тому, що шлях України – тільки до Европи.

Під час заходу громада одностайно підтримала резолюцію з вимогою негайно відправити уряд Азарова у відставку за зраду національних інтересів. Майдан у Рахові оголошено безстроковим, а райраду зобов’язано скликати позачергову сесію, на якій засудити рішення режиму Януковича зірвати евроінтеграйційні процеси.

Подаємо текст резолюції:

«Підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом підтримує абсолютна більшість українців, адже це подає надію на те, що Україна нарешті повернеться на шлях цивілізованих держав Європи і розбудовуватиме суспільство, в якому панують верховенство закону, де шанують права і свободи кожного громадянина.

Своїм розпорядженням про призупинення, а насправді – про відмову від євроінтеграції уряд Януковича-Азарова цю надію нахабно у нас вкрав, водночас пошивши у дурні всю цивілізовану Європу. Чинна влада брутально знехтувала волею громадян держави, заявивши про відмову від курсу на ЄС. Ми переконані, що вся відповідальність за зрив євроінтеграційного курсу нашої держави лежить тільки на президентові Януковичу.

Виходячи із зазначеного, заявляємо:

1. Ми, громада Рахівщини, підтверджуємо своє прагнення жити у Європейському Союзі;

2. Вимагаємо негайної відставки уряду Азарова, який зрадив інтереси українського народу, по суті вчинивши державну зраду.

3. Ставимо президенту Януковичу ультимативну вимогу: підписати 28 листопада 2013 року у Вільнюсі Угоду про асоціацію Україна – ЄС та звільнити Юлію Тимошенко чи відправити її на лікування за кордон;

4. Вимагаємо від депутатів Рахівської районної ради негайно скликати сесію, на якій засудити політику влади, спрямовану на зрив євроінтеграції України;

5. Оголошуємо наш євромайдан безстроковим. Закликаємо громаду щодня о 13:00 збиратися на цьому майдані (біля районного будинку культури) для координації подальших дій.

Геть від Москви! Україна – це Європа! Слава Україні!».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.