У Рахові футбольні фанати виступили проти видобутку поліметалевих руд (фото)

7 липня 2013 року на Закарпатті за підтримки районної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» та громади селища Косівська Поляна у місті Рахів відбувся марш уболівальників футбольних клубів «Карпати» (Рахів) та «Кісва» (Косівська Поляна) проти  видобутку поліметалевих руд неподалік селища Косівська Поляна.lL226SNuZiI

Перед початком маршу перед Рахівською райдержадміністрацією зібралося близько сотні мешканців Рахова, Косівської Поляни та инших населених пунктів району. Учасники висловили своє обурення бездіяльністю влади, попри вимоги місцевих мешканців негайно припинити геологорозвідувальні роботи й заборонити товариству «Мармарош» відповідну діяльність неподалік селища Косівська Поляна.

Звертаючись до учасників зібрання, голова Рахівської районної організації ВО «Свобода» Микола Косівський наголосив, що попри бездіяльність влади громада не повинна покладати рук і має боротися за свої права до перемоги. «Результатом блокування проїзду у селищі Косівська Поляна стало одностайне голосування районної влади за звернення до вищих виконавчих органів влади з вимогою припинення будь-яких робіт із видобутку поліметалевих руд, що створює очевидну екологічну загрозу не тільки селищу, але й усьому Рахівському району. Але бачимо, що основну вимогу людей – припинення робіт та вивезення з урочищ важкої техніки – так і не виконано. Це передусім означає, що на владу потрібно тиснути і не відступати від своїх вимог. Бо тільки-но люди припиняють протест – «регіонали» забувають про власні зобов’язання та продовжують прикривати свавільні дії ділків, які задля власної наживи готові нехтувати конституційними правами громадян на безпечне життя. «Свобода» готова і надалі надавати всю необхідну підтримку громаді Косівської Поляни аж до цілковитого виконання вимог мешканців. Надалі також продовжимо активну кампанію з інформування мешканців району з приводу цієї гострої проблеми, аби гуцули знали: нині це проблема одного селища, а завтра вона переросте в екологічну катастрофу для всього району. Наш марш – перша акція, покликана зруйнувати інформаційну блокаду у цій ситуації», – зазначив Микола Косівський.

Своєю чергою свободівець Микола Козурак зазначив, що Косівська Поляна у разі продовження робіт із видобутку поліметалевих руд може стати другим закарпатським Мужієвим. «За нашою інформацією, ТОВ «Мараморош» в урочищах Гаврищук та Рударня планує видобувати свинець, цинк, золото та срібло. Ці ділки очікують видобути: 1 млн. 500 тис. тонн руди (25 000 вагонів); 70 000 тонн чистого цинку і свинцю (щоб отримати 1 тонну чистого цинку або свинцю, потрібно переробити 30 тонн руди). Як і куди вони вивозитимуть такі об’єми сировини? Скільки потрібно для цього техніки? Звичайно, що такі значні обсяги видобутку отримують хіба кар’єрним способом. А тому замість гори утвориться велетенський кратер, який аж ніяк не прикрасить мальовничу природу Карпат. Окрім цього, це загрожує Рахівському району екологічною катастрофою. Прикладом є золоторудний кар’єр в с. Мужієве Берегівського району. Нині його (село) оточили штучні гори з видобутої руди, а важкі метали разом із дощовими водами потрапляють у криниці та на городи селян. Вміст кадмію у сільській річці перевищує норму у 14 000 разів! Люди постійно хворіють. Невже ми дозволимо перетворити Косівську Поляну на друге Мужієве? Адже важкі метали – продукти переробки – потраплять у річки Кісва та Тиса, а це призведе до сплеску кількости онкозахворювань. Ба більше – копирсання у горах може спричинити зсуви, що призведе до катастрофи загальнодержавного масштабу», – наголосив Микола Козурак.

Після короткого мітингу учасники сформували колону та з велетенським плакатом «Мараморош – геть!!!» вирушили центральною вулицею Рахова до міського стадіону, де відбувся футбольний матч ФК «Карпати» – ФК «Кісва». Дорогою учасники скандували: «Владо – на вихід!», «Слава Україні! Героям Слава!», «Банду – геть!»

П__д час футбольного матчу 1

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *