У підніжжя Синевирського перевалу лісівники та рятувальники загасили загоряння лісорубочних рештків (ФОТО)

Дорогу на Синевир, обабіч обступив ліс і перед лісівниками стоїть чітке завдання –  берегти зелені насадження від недобросовісних гостей. Разом з працівниками районного сектору Управління ДСНС України в Закарпатській області лісівники відпрацьовували взаємодію при ліквідації вогню у підніжжі перевалу.

Головна мета навчань – визначити ступінь готовності працівників лісової охорони Міжгірського лісництва та підлеглих підрозділів особового складу ДПРЧ-4 Управління ДСНС України в Закарпатській області до виконання покладених на них завдань при виникненні надзвичайних ситуацій та подій, пов’язаних з пожежами в екосистемах, характерних для весняно-літнього періоду.

За легендою навчань, загорання виявив майстер лісу під час обходу території лісозаготівлі в урочищі Рудавець, обходу № 2, Міжгірського лісництва. Працівники лісової охорони почали гасити пожежу під лісом за допомогою пожежних рукавів і мотопомпи, але оскільки вогонь вже досяг великих масштабів і самі лісівники не справлялися, викликали на підмогу працівників служби порятунку. По прибутті на місце пожежі лісівники та рятувальники спільно загасили загоряння лісорубочних рештків.

Учасники навчань справилися з усіма поставленими завданнями на відмінно. Завдяки чіткій та злагодженій роботі всіх підрозділів загорання було швидко локалізовано та ліквідовано. На навчаннях були продемонстровані різні методи боротьби з лісовими пожежами та перевірено боєздатність спеціалізованої техніки лісівників і рятувальників, готовність особового складу до всіх необхідних дій на випадок виникнення лісових пожеж в природних екосистемах. Крім того, було відпрацьовано взаємодію та порядок організації підрозділів, які залучаються для гасіння лісових пожеж. А за всім цим спостерігали юні лісівники, які колись прийдуть на зміни своїм старшим колегам!

«Без свідомої поведінки зі сторони громадськості, усвідомлення масштабів загрози, зробити це важко,підкреслює директор Міжгірського лісгоспу Іван Барна. – Тільки власна відповідальна поведінка стануть запорукою збереження зеленого багатства Закарпаття. Адже головною причиною лісових пожеж залишається людський фактор і людська недбалість. Тому актуальним залишається заклик: не жартуйте в лісі з вогнем!»

«Пожежі найчастіше трапляються у весняно-літній та осінній періоди, адже це час підпалу сухої трави і пікніків. Люди беруть сірники в руки і «владу» над лісовими масивами Задля того, щоб упередити пожежі спільно із лісівниками проводиться агітаційна робота, встановлюються інформаційні щити, лісівниками робляться мінералізовані смуги та проводяться спільні навчання з рятувальниками», – відзначив заступник начальника ДПРЧ-4 Управління ДСНС України в Закарпатській області майор служби цивільного захисту Віктор Теслевич.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.