Letyshops

У п’ятницю в Ужгороді нагородять переможців Всеукраїнського конкурсу малої прози імені Івана Чендея

У п’ятницю в Ужгороді нагородять переможців Всеукраїнського конкурсу малої прози імені Івана Чендея

У п’ятницю, 25 травня, о 13:00 відбудеться перше нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу малої прози імені Івана Чендея. Конкурс було засновано минулого року з нагоди 95-річчя від дня народження відомого закарпатського прозаїка, лауреата Шевченківської премії. Змагання проводилося в трьох номінаціях: «молода проза» (вік учасників до 25 років), «доросла проза» та «чендеєзнавство» (популяризація та вивчення життя і творчості Івана Чендея).

До журі конкурсу увійшли: доктор філологічних наук, професор Сидір Кіраль (Київ), Марія Чендей-Трещак (донька письменника), доктор історичних наук, професор Ужгородського національного університету Сергій Федака, письменник і журналіст Олександр Гаврош. Конкурс малої прози імені Івана Чендея викликав несподіваний резонанс: було надіслано 173 тексти з різних куточків України та з-за кордону.

Засновником конкурсу виступила родина Івана Чендея (призовий фонд складає 20 тисяч гривень).

Нагородження переможців відбудеться у родинній садибі Чендеїв (вул. Висока, 15), в будинку, де жив і творив один з найвідоміших закарпатських прозаїків ХХ століття. Наступного дня лауреати конкурсу та члени журі відвідають селище Дубове Тячівського району, де народився Іван Чендей, та здійснять символічне сходження на гору Ясенову, яка описана в багатьох творах письменника.

Doc.ua запис до лікаря
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *