Categories Новини

У Львові намагаються закрити “Криївку”

Влада Львівщини пред’явила найбільшій місцевій мережі !Fest цілий ряд звинувачень.

Власників “Криївки”, “Гасової лямпи” і “Львівської майстерні шоколаду” звинувачують в незаконній забудові центру міста, відсутності дозвільної документації, пособництві поширенню наркотиків, а також неповазі до національних героїв, пише “Комерсант-Україна”.

Управління охорони культурної спадщини Львівської облдержадміністрації вимагає закрити найбільшу у Львові мережу ресторанів !Fest.

“Практично вся мережа, а саме ресторани “Криївка”, “Гасова лямпа”, “Жидівська кнайпа”, “Лівий берег”, “Дім легенд” і “Львівська копальня кави”, побудована в охоронній зоні ЮНЕСКО без дозвільної документації”, – стверджує начальник управління Валерій Потюк.

За його словами, власники !Fest знищують культурну спадщину міста.

4 грудня чиновник передав в прокуратуру Галицького району Львова пакет документів, в якому зафіксовані всі порушення при будівництві ресторанів.

Мережа !Fest об’єднує 16 авторських ресторанів у Львові, 12 закладів підмережі “Львівська майстерня шоколаду”, 4 продовольчих магазини “Два кроки від хати”, кейтерингову компанію, сувенірний магазин і продакшен-компанію.

Заснована мережа в 2007 році Юрієм Назаруком, Андрієм Худо і Дмитром Герасимовим.

Також Валерій Потюк звернувся до ГУ МВС у Львівській області зі скаргою, в якій повідомив, що в ресторані “Лівий берег”, розташованому в будівлі Львівського національного театру опери та балету, неодноразово фіксувалися факти наркоманії, а в туалетах закладу відвідувачі знаходять використані шприци зі слідами наркотичних препаратів.

Претензії до мережі висунули і у комісії Львівської міськради з видачі дозволів на розміщення літніх майданчиків.

Втім, мер Львова Андрій Садовий не згоден з такою точкою зору.

“Львів – туристичне місто, і мережа унікальних ресторанів значно збільшує приплив туристів”, – відзначає він.

Так, за чотири роки існування мережі приплив туристів до Львова збільшився майже втричі, до 1 млн. чоловік у 2011 році.

А за словами співвласника !Fest Андрія Худо, кількість відвідувачів мережі у Львові за рік становила близько 10 млн. осіб.

“Я вважаю, що закривати мережу не можна, тим більше “Криївку”. Власникам раніше вже висувалися претензії, але вони виправляли порушення – це ж можна зробити і тепер”, – вважає Садовий.

Власники ж мережі називають претензії управління архітектури необґрунтованими.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *