У лютому вітровал пошкодив на Рахівщині більше 27 гектарів лісу

У лютому вітровал пошкодив на Рахівщині більше 27 гектарів лісу

Гірський Рахів що знаходиться на Закарпатті часто потерпає від стихійних лих. І щоразу, після природних катаклізмів населення вражене не лише масштабами негоди, а і її наслідками. За попередніми даними майже 27,7 гектарів лісу пошкодив вітровал і вітролом у лютому 2020 року, пише Перший.

Точніше: куртинних – 16,2 га, і суцільних – 11,5 га. Вітровали та сніголами значну шкоду завдали лісовим насадженням Богданського, Рахівського, Квасівського та Щаульського лісництв. Внаслідок несприятливих погодніх факторів пошкоджено близько 3611 кубічних метрів деревини.

На даний час державною лісовою охороною та працівниками підприємства проводиться обстеження лісового фонду для оцінки обсягів пошкодження насаджень внаслідок вітровалу вітролому та сніголаму.

У найближчий час підприємству необхідно буде розробити десятки кубометрів деревини, адже вітровальні та вітроламні ділянки являються потенційними осередками шкідників та хвороб лісу, таких як гнилі, трутовики, опеньок осінній та розвиток у них патологічних процесів. Крім того, після висихання вітровальної та буреломної деревини, крони дерев, такі ділянки стають надзвичайно пожежо-небезпечним.

Становище ускладнюється тим, що при настанні теплої сухої погоди вітровальна та буреломна деревина при підняті температури повітря та попадання сонячного світла за короткий час втрачає технічну якість, і є непридатною для її подальшої переробки на деревообробних підприємствах.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *