У лебедів, що живуть на “Кірпічці” в Ужгороді, з’явилися пташенята (ФОТО)

У лебедів, що живуть на “Кірпічці” в Ужгороді, з’явилися пташенята (ФОТО)

Маленькі лебеденята побачили світ ще кілька днів тому.

Однак зважаючи, що гніздо лебединої родини облаштоване неподалік берега, і передчасне оприлюднення доброї новини могло нести для неї небезпеку, журналісти вмовилися почекати із відповідними повідомленнями.

Нині ж уже можна і треба тішитися вголос: пташина родина “Кірпічки” поповнилася маленькими лебеденятами, котрих привела на світ пара шипунів, які облюбували водойму.

Тим часом, у спільноті “Громадянська ініціатива Кірпічка” волонтери нагадують: аби не наробити шкоди, тішитись появі малих лебеденят у безпочередній близькості від птахів все ж варто не галасуючи. Крім того, зазначають: неприпустимо годувати птахів хлібом та солодощами, які лебедям лише зашкодять. Краще нести птахам як гостинці листя капусти, шматки моркви, яблук, проварену перлову крупу чи гречку. Чорним хлібом люблять ласувати їхні сусіди – каченята, а білим – сомики і голуби.

Крім того, ужгородців і гостей міста просять не підходити до водойми із псами – собаки представляють для малих і ще не зміцнілих птахів небезпеку, а батько-лебідь, якщо відчуватиме від них агресію, може навіть покусати собак, захищаючи потомство.

І, безперечно, в жодному разі не варто викидати в озеро паліетиленові пакети чи пляшки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.