У квітні закарпатці вже здали більше ста одиниць зброї

Від початку місячника добровільної здачі зброї двадцяти мешканцям краю вдалося уникнути кримінальної відповідальності. Закарпатці здали 110 одиниць зброї, серед яких, більшість складають мисливські рушниці.

7 одиниць мисливської нарізної зброї, 58-одиниць мисливської гладкоствольної, 45 одиниць холодної та саморобної, 23 одиниці газової зброї, а також 1 спецзасіб травматичної дії, 2 мінометних снаряди, 1 міну, 1 запал до гранати та 140 штук боєприпасів різного калібру жителі Закарпаття здали до правоохоронних органів від 1 квітня цього року. Завдяки заходам місячника добровільної здачі зброї 20 особам вдалося уникнути кримінальної відповідальності.

В цей же час поліція проводить активну роботу з виявлення у громадян незареєстрованої зброї, так 19 квітня у селі Богдан Рахівського району правоохоронці виявили предмет, схожий на ручну гранату Ф-1 часів Другої Світової війни. Також вчора на Рахівщині, в селі Кваси, під час проведення особистого огляду 38-річного місцевого мешканця поліцейські виявили та вилучили ніж. За результатами експертизи виявилося, що ніж, дійсно, є зразком холодної зброї.

Нагадаємо, що за нелегальне зберігання зброї закон, зокрема ч.1 ст.263 Кримінального кодексу України (Носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передача чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу) передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років. Водночас, згідно з ч.3 цієї ж статті ККУ, звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка добровільно здала органам влади зброю, боєприпаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.

Здати нелегальну зброю громадяни можуть ще 10 днів в підрозділи дозвільної системи міськрайвідділів поліції за місцем проживання, – інформує Відділ комунікації поліції в Закарпатській області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.