У галереї “Ужгород” відкрили виставку-продаж картин на підтримку 128-ї бригади

У галереї “Ужгород” відкрили виставку-продаж картин на підтримку 128-ї бригади

Виставку-продаж картин відкрили 6 квітня у Галереї “Ужгород” в обласному центрі. Взяли участь у ній понад 40 закарпатських художників.

Як розповів організатор Борис Кузьма, гроші з продажу переведуть на підтримку 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади. Також у галереї виступив гурт “Без обмежень”.

Картину для виставки-продажу дала художниця Любов Павлишин. Писала її понад чотири тижні. “Картина говорить сама за себе. Що саме надихнуло?! На жаль, такі ж відчуття, як і всі зараз відчувають, вони вилилися в таку картину. Взагалі я малюю, зазвичай, образи жінок, зображую їх у квітах і сьогодні тут наша Україна зображена в образі квітки. Сонях — символічно, ще мені захотілося додати таку естетику, розбавити її трішки такими речами, про які ми мусимо говорити в мистецтві, тому що зараз дуже страшний час, але все ж символіка позитивна. Я думаю, що Україна переможе. Ми віримо в це”, — розповіла художниця.

Дві картини для доньок купила Олеся Расулова. “Сподобалися ці картини. Ми хотіли також хотіли свій внесок внести наскільки це можливо для підтримки нашої армії, для підтримки наших хлопців на передовій. Дуже їм вдячні за все, що вони роблять для нас”, — каже жінка.

Юстина Расулова відвідувачка розповіла: “У нас стіни дуже порожні й ми взагалі нічого не чіпляємо на них, ніяких малюнків, тому картину треба”.

Виставку-продаж для підтримки 128 окремої гірсько-штурмової бригади влаштувала Закарпатська організація Національної спілки художників України.

Голова Закарпатської організації Національної спілки художників України Борис Кузьма розповів Суспільному: “Художники вирішили не сидіти, склавши руки, й чекати перемоги. Ми також вирішили долучитися своїм трудом, своїм мистецтвом для того, щоб допомогти нашим воїнам, тому виникла така ідея разом з гуртом “Без обмежень”, які сьогодні дадуть невеличкий концерт, зробити виставку-продаж. Вилучені гроші 50 на 50 ми будемо перераховувати 128-мій бригаді. Учасників понад 40. Картин десь біля 50 виставлено. Є не тільки картини, а й скульптури, є декоративно-прикладне мистецтво”.

Після офіційного відкриття виставки, виступив гурт “Без обмежень”. Артисти виконали пісню “Вільні люди”, назву якої використали для найменування виставки.

Фронтмен гурту “Без обмежень” Сергій Танчинець розповів Суспільному: “Такі пісні ми писали й раніше, просто “Вільні люди” — була дуже близько до початку війни і стала символічною. Мені хочеться, щоб вона стала символічною, не через особисту пиху, а через те, що, можливо, ця пісня надихатиме людей, або допомагатиме їм переживати важкі моменти у своєму житті. Я родом з Мукачева, гурт народжений в Мукачеві. Зрозуміло, що в нас є зв’язки. Пан Борис зателефонував Ігорю Рибарю, гітаристу гурту “Без обмежень” і попросив нас приєднатися до цієї акції для того, щоб зібрати для нашої рідної 128-ї бригади гроші через продаж картин закарпатських українських художників, тому ми долучилися, звісно”.

Триватиме виставка-продаж картин до понеділка, 11 квітня, – повідомляє Суспільне Закарпаття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *