У Чопі відкрили пам’ятний знак, присвячений пам’яті жертв катастрофи на Чорнобильській АЕС (ФОТО, ВІДЕО)

У Чопі відкрили пам’ятний знак, присвячений пам’яті жертв катастрофи на Чорнобильській АЕС (ФОТО, ВІДЕО)

У парковій зоні Чопа, що прилягає до вулиці Миру, із дотриманням усіх карантинних вимог відбулося відкриття пам’ятного знаку, присвяченого учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, в пам’ять про їхній неоціненний подвиг та мужність. На заході були присутні представники Чопської міської ради, громадської організації “Союз Чорнобиль Україна міста Чоп”, священнослужитель, скульптор.

Захід розпочав Чопський міський голова Валерій Самардак: “Сьогодні ми відкриватимемо пам’ятний знак, який би мав бути в Чопі ще з 1986 року. Саме після аварії своє життя віддали не лише чопські мешканці, а й багато інших людей. І на їхню честь мав би бути якийсь пам’ятний знак. На жаль, цього не сталося. Але сьогодні, я вважаю, історична подія. Сьогодні ми цей пробіл ліквідуємо. Нарешті, чопські мешканці, чопська громада зможе дивитися в очі тих, хто ризикуючи життям, нас врятували від цієї чорної чуми.

Я дякую всім присутнім ліквідаторам. Дай Бог вам ще здоров’я, здоров’я й здоров’я, щоб ми не раз тут збиралися і не забували: ви про своїх побратимів, а ми про вас і ваших побратимів”.

“Концепція пам’ятного знаку, який ви бачите, така: руки ліквідаторів аварії на ЧАЕС утримують тріснуту від сильного вибуху земну кулю. Мені хочеться подякувати усім, хто брав участь в ліквідації чорнобильської аварії. Мені було приємно працювати над цим пам’ятним знаком, тому що важливо, коли трапляються якість біди на землі, щоб знайшлися люди, як можуть утримати й врятувати світ від цих бід”, — відзначив у своїй промові скульптор Едуард Алексей.

Настоятель Парафії Преображення Господнього м. Чоп отець Аттіла, який провів освячення пам’ятного знаку, зазначив: “Сьогодні пам’ятний день, коли ми згадуємо померлих за нас. Перш за все ми маємо пам’ятати, що Бог помер за нас, щоб ми мали життя, але також і ті люди, які не побоялися у 1986 році йти на ліквідацію, коли в Києві оголосили парад, яким не дали повну інформацію. На жаль, відкритості не було і багато людей померло тільки тому, що не сказали правду. Тому ми маємо цю правду сьогодні відновити та надати шану тим, хто помер, хто захворів, хто зазнав страждань. Це люди, які віддали своє життя, не думаючи ні про що, тільки про те, щоб спасти тих, хто буде жити після нас”.

Перед присутніми виступив голова громадської організації “Союз Чорнобиль Україна міста Чоп” Анатолій Мельник: “Дуже символічно, що саме в такий період встановили цей пам’ятник, бо тоді у 1986 році ми врятували всіх від радіаційної чуми. І тепер наші медики теж рятують світ і нас від пандемії коронавірусу”.

Опісля цього до знаку було покладено квіти та зроблено пам’ятне фото.

Чопська міська рада

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *